ONLINE: Akadémia dialógu 3. ročník

Tento unikátny vzdelávací program je zložený z toho najlepšieho, čo v PDCS máme v téme konfliktov a dialógu. Obsahuje 40 hodín lekcií s trénermi nielen z PDCS, ale aj s odborníkmi a aktivistami zo sveta. Okrem interaktívnych tréningov, workshopov a diskusií máme pre vás množstvo doplnkových online materiálov na samoštúdium a bonusový program naživo vo forme účasti na konferencii a výnimočných workshopov v lete, ktoré sú už zahrnuté v cene kurzu. 


 • Dátum konania

  Jar - leto 2022

 • Miesto konania

  Online Zoom platforma

 • Cena kurzu

  390.00€
  Zlavy na kurzy

ONLINE: Akadémia dialógu 3. ročník

Konflikt znamená rozvoj a prerod, napriek tomu ho často vnímame negatívne. Bojíme sa otvorene komunikovať najmä v témach, ktoré zasahujú naše hodnoty a hlbokú identitu.

Pandemická kríza odhalila mnohé konflikty, ktoré boli doteraz menej vypuklé. Vidíme silnú polarizáciu diskusií - zoči-voči aj v kyberpriestore. Znovu sa zamýšľame nad vzťahom štát-občan.  Spory medzi inštitúciami vidíme inak ako doteraz. Začína sa viac diskutovať o násilí, viditeľnom aj neviditeľnom, hľadáme spôsoby, ako “zoceliť” nielen svoje zdravie, ale aj demokraciu a spravodlivosť v spoločnosti.

Dialóg si často mýlime s debatou, kde musí niekto vyhrať. Strach o zdravie a bezpečnosť vyostruje hrany, sociálne siete stierajú empatiu a zábrany slušnosti. Akadémia nedáva jednoduché návody "ako žiť", ale poskytuje luxus premýšľania a diskutovania v spoločnosti ľudí z rôznych sektorov, s rôznymi záujmami a rôznymi životnými cestami.

Témy programu:

 • Konflikt a násilie: Úvodný prehľad prístupov ku konfliktu, ich význam pre prax v živote či v kancelárii. Čo robiť s násilím v rôznych formách a čo znamená nenásilie.
 • Moc a pomoc: Ako sa premieta moc do motivácií aj modelov pomáhania iným, ako s tým pracovať a na čo si dať pozor. Konflikty spojené s mocenskými aspektami pomáhania. 
 • Hodnotové konflikty a klimatická kríza: Ako viesť dialóg o témach súvisiacich s klímou a životným prostredím, ktoré môžu rozdeľovať a polarizovať. Ako hľadať spájajúci prístup.
 • Ako sa brániť konšpiráciám a manipulácii v skutočnom živote aj v online priestore: Ako rozoznať konšpirácie, ako sa rozprávať s ľuďmi, ktorí veria konšpiráciám. Ako intervenovať do diskusií v online priestore.
 • Hodnotové konflikty spojené s verejným zdravím: Kde sú hranice štátnej intervencie do slobody jednotlivca?
 • Talking to my enemy: Why it is important to talk to people of different views and how to cope with radicalisation in our own group. 
 • Why we radicalise: What are the individual factors influencing violent extremism; how to recognize them and how to work with them. 
 • Deliberácia ako štýl práce s hodnotovými konfliktami: Diskusné metódy, ktoré umožňujú stret diametrálne odlišných postojov v kultivovanom a vecnom dialógu, ktorý spája a depolarizuje spoločnosť.
 • Resiliencia vo svete plnom konfliktov: Aké aspekty kultúry, inštitúcií, organizácií a hodnotového nastavenia spoločnosti pomáhajú k jej odolnosti? Čo udržať a čo meniť a ako o tom rozhodovať?


Kurz trvá od februára do júna 2022. Lekcie online sú vo štvrtky popoludní (13:00-17:00). Prihlasovanie bude otvorené v januári 2022. Prijatých môže byť len 40 účastníkov, aby sme udržali interaktivitu, priateľskú atmosféru a osobný prístup počas celého kurzu.

Certifikát: Na jeho získanie treba zozbierať 100 bodov za účasť na lekciách a vypracované domáce úlohy.

Cena je 390 eur za celý kurz vrátane sprievodných materiálov a bonusového programu. Možnosť platby formou splátok. Učitelia majú nárok na štipendium. Pozor! Iné zľavy na tento kurz neposkytujeme.

Podrobný popis kurzu bude zverejnený čoskoro. 


Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016