Prečo si v diskusiách o covide nerozumieme?

Prečo si v diskusiách o covide nerozumieme?

Odkiaľ pramení odmietanie očkovania, váhavý postoj, či naopak jeho hlasité velebenie bez ochoty pochopiť ľudí, u ktorých sa očkovanie spája s neistotou, nutnosťou vyrovnávať sa s príliš mnohými otázkami?

 • Dostupné verzie

Viac o knihe

Prečo je postoj odmietajúci očkovanie nezrozumiteľný pre veľkú časť spoločnosti a na túto tému sa nedarí normálna pokojná diskusia, ktorá sa ako-tak darí pri iných obdobných a rovnako komplikovaných zdravotných problémoch, ktoré sa týkajú celej spoločnosti (napr. fajčenie, či nezdravé stravovanie)? Od začiatku covidovej pandémie sa výskumníci, ale aj pseudo-výskumníci snažia pochopiť, čo ľudí vedie k akceptovaniu či popieraniu existencie pandémie Covid-19, ktorá sa spája s vírusom SARS-Cov-2. A čo ľudí vedie k dôvere alebo nedôvere k verejným reguláciám v oblasti zdravia. Viac sa dozviete v celom článku "Prečo si v diskusiách o covide nerozumieme?" autora Dušana Ondruška. 

 • Dostupné verzie

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016