Nové v ponuke

Čerstvo pripravené kurzy - naše “teplé rožky”! Novinky už prešli testovaním a ponúkame ich len prvý rok či niekoľko mesiacov. Ak ste naši skalní účastníci kurzov, hľadajte nové inšpirácie na vzdelávanie práve tu.

Nové v ponuke

 • Kurz: Ako dosiahnuť zmenu pomocou Storytellingu od A po Z

  Máte silný príbeh a rozmýšľate, ako ho vyrozprávať? Presne to robia skúsení tvorcovia špičkových seriálov a filmov v Hollywoode. Aj ich metódy nás inšpirovali pri príprave tohto kurzu, v ktorom vám sprostredkujeme pohľad na základné princípy, ktoré fungujú v silných príbehoch. Pretože aj takto sa dá rozprávať s cieľom podnietiť a podporiť spoločenskú zmenu. Uvažovať budeme aj o tom, ako sa organizácia, alebo jej hodnoty môžu stať hlavnou postavou vašej komunikácie.

  • Ľubica Stanek / Konzultantka a facilitátorka

   Ľubica Stanek / Konzultantka a facilitátorka

  • Jeseň 2024

 • Kurz: Ako nastaviť zdravé osobné hranice a budovať pozitívne vzťahy

  Ak sami uvažujete nad tým, aký je rozdiel medzi sebeckosťou a držaním si vlastných hraníc; ako si nastaviť množstvo úloh, ktoré v práci akceptujete a ktoré odmietnete (a akým spôsobom ich odmietnuť); do akej miery máte prevziať zodpovednosť za svojho brata/ sestru; nakoľko ste slobodní zmeniť vaše rozhodnutie na poslednú chvíľu, či ako viesť komunikáciu s nadriadeným v prípade, že s ním nesúhlasíte, pravdepodobne uvažujete o svojich osobných hraniciach.


  • Katarína Nagy Pázmány / Trénerka

   Katarína Nagy Pázmány / Trénerka

  • 22.05.2024 - 22.05.2024

 • Kurz: Ako vystupovať presvedčivo pre pokročilých

  Roky rozprávate na verejnosti. Hovoríte navonok či dovnútra firmy. Zvládli ste najhoršiu trému, viete si poradiť s časovým limitom, dokážete usporiadať obsah a najnutnejšie informácie, aby zaznelo, čo má. No možno ste skĺzli do formy, ktorá sa nerozvíja. Možno si pri počúvaní iných poviete – sú lepší. Možno vám nestačí povedať to povinné základné, cítite, že to chce viac.

 • Kurz: Cudzinci a práca s nimi

  Na Slovensku v modernej dobe nikdy nežilo toľko cudzincov ako dnes. Prichádzajú tlačení rôznymi krízami, zároveň ich náš pracovný trh čoraz urgentnejšie potrebuje a organizácie ich pozývajú, aby posilnili ich tímy. Zároveň je trendom posledných rokov práca cez internet, kde sa ľahko a prirodzene tvoria medzinárodné tímy.  A tak stále viac Slovákov v pozíciách manažmentu, administratívy, výskumu aj výroby pracuje v medzinárodnom, virtuálnom alebo fyzickom prostredí. Tento kurz je zameraný na efektívnu prácu s cudzincami a manažment diverzity. 

 • Kurz: Hodnotová komunikácia a sila pozitívnych naratívov

  Tréning má za cieľ vybaviť účastníkov zručnosťami, ktoré využijú pri pútavej a efektívnej komunikácii kľúčových hodnôt organizácie. V kurze si predstavíme a budeme precvičovať pracovné postupy, akými sú hľadanie a využívanie pozitívnych naratívov, autentická komunikácia, ale aj výber správneho nositeľa informácie, či prepájanie sa so spriaznenými partnermi. Pozrieme sa na to, ako komunikácia naratívov pretvára spoločnosť a ako ich využívajú účinné kampane. Hovoriť budeme aj o rizikách komunikácie, ako ich vyhodnocovať a na čo dávať pozor.

  • Ľubica Stanek / Konzultantka a facilitátorka

   Ľubica Stanek / Konzultantka a facilitátorka

  • Jeseň 2024

 • Kurz: ONLINE: Tvorba a riadenie projektov s využitím umelej inteligencie

  Tento workshop je určený projektovým manažérom, ktorí vnímajú, že rozvoj umelej inteligencie mení postupy v tvorbe a riadení projektov a chcú sa v tejto technológii nielen orientovať, ale s jej pomocou držať krok s najmodernejšími trendmi.

  • Peter Guštafík / Externý spolupracovník, tréner a facilitátor

   Peter Guštafík / Externý spolupracovník, tréner a facilitátor

  • Jeseň 2024

 • Kurz: Starostlivosť o seba a prevencia vyhorenia

  V každom povolaní, kde je starostlivosť o iných kľúčovou súčasťou práce, čelíme vyššiemu riziku vyčerpania až vyhorenia. Bez ohľadu na pozíciu - či ste líder tímu alebo pracovník v oblasti pomáhajúcich profesií - starostlivosť o seba a prevencia vyhorenia sú dôležitou súčasťou pre udržanie rovnováhy a dlhodobej pohody. 

Kurzy na mieru od PDCS

Zaujal Vas niektorý z našich otvorených kurzov? Potrebujete ho "ušiť na mieru" pre Váš tím? S trénermi z PDCS si môžete dohodnúť kurzy na ktorékoľvek témy či kombinácie tém, ktorým sa v PDCS venujeme. Kurzy na vybrané témy vieme poskytnúť aj v anglickom a ruskom jazyku. Ak máte pre Vašu organizáciu alebo firmu záujem o kurz/ školenie na mieru, dajte nám vedieť. Radi si s Vami dohodneme všetky podrobnosti a pripravíme Vám cenovú ponuku.

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016