Online kurzy

V časoch "korona" krízy sme pre Vás pripravili časť našich kurzov v online podobe. Aj po skončení karanténnych opatrení ponechávame online kurzy v ponuke. Múžete ich využiť na dištančné vzdelávanie, prípadne ak nie ste z Bratislavy a z okolia vám naša online ponuka môže prísť vhod pri vzdelávaní svojich pracovníkov. 

Online kurzy

 • Kurz: Bez odpadu v hlave aj v koši

  Tento kurz vám vieme ponúknuť aj online. Minimálny počet na otvorenie kurzu je 6 účastníkov. 

  Kurz je venovaný reflexii konzumerizmu a nakladania s odpadmi. Mal by ponúknuť praktické nástroje na to, aby sme boli schopní analyzovať a prípadne pozmeniť svoje spotrebiteľské správanie. Budeme nachádzať pôžitok v nenakupovaní a rozmýšľaní o živote tak, aby sme nespadli do odmietania pokroku a civilizácie, ale zároveň sa pokúšali oslobodiť od tlakov, ktoré na nás konzumné nastavenie spoločnosti vytvára.

  • Zuza Fialová / Trénerka, analytička

   Zuza Fialová / Trénerka, analytička

  • 25.11.2020 - 25.11.2020

 • Kurz: Ako písať, aby nás čítali

  Tento kurz vám vieme ponúknuť aj online. Viac informácií o online verzii kurzu nájdete v PDF súbore

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  • Zuza Fialová / Trénerka, analytička

   Zuza Fialová / Trénerka, analytička

  • 19.01.2021 - 20.01.2021

 • Kurz: Online facilitácia

  Termín kurzu zverejníme už čoskoro. 

  Pracujete z domu a riešite, ako efektívne zorganizovať a viesť poradu mimo pracovisko, prípadne projektové či iné pracovné stretnutie prostredníctvom online nástrojov? V aktuálnej situácii vám prinášame možnosť absolvovať kurz so zameraním na Online facilitáciu porád a stretnutí, ktorý reflektuje súčasné dianie.  Kurz sa koná od 9:00 do 12:30 a účastníci pred kurzom dostanú inštrukcie ako sa pripojiť online.  

  • Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

   Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

  • Na objednávku

 • Kurz: Online facilitácia – vizualizácia a práca s dynamikou skupiny

  Termín kurzu zverejníme už čoskoro.

  Potrebujete nové inšpirácie, možnosť vyskúšať si, ako na diaľku používať elektronický flipchart a iné nástroje na vizualizáciu toho, čo hovoríme? A tiež, ako sa na diaľku skupinovo rozhodovať? Na online kurze sa o.i. budeme venovať aj možnostiam, ako v online udržať dobrú náladu skupiny. Kurz sa koná od 9:00 do 12:30 a účastníci pred kurzom dostanú inštrukcie ako sa pripojiť online. 

  • Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

   Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

  • Na objednávku

 • Kurz: De-polarizácia: Ako premosťovať rozdelené komunity

  Tento kurz vám vieme ponúknuť aj online v 2 poldenných blokoch. V hodnotovo rozdelených skupinách a komunitách sa nám väčšinou nedarí nachádzať konsenzus. Organizovať a viesť dialóg v skupinách, ktoré stoja proti sebe, je mimoriadne ťažké – technicky a v prekonávaní pocitov krívd, nepochopenia. Napriek tomu je to mimoriadne potrebné. Hlavnou témou kurzu sú postupy zamerané na depolarizáciu a nachádzanie konsenzu.

 • Kurz: Vyjednávame na diaľku

  Pravdepodobne komunikujete s dodávateľmi kvôli zníženiu nákladov. Možno rozprávate s projektovými partnermi, aby akceptovali posun v aktivitách. Alebo s nájomníkmi, aby vám zaplatili nájomné včas. Či so zamestnávateľom, aby vám neprimerane neskracoval úväzok a neznižoval mzdu? Na online kurze Vyjednávame na diaľku si ukážeme, ako dosahovať dohodu aj keď sme na videohovore online alebo sa počujeme len cez telefón. Kurz trvá od 9:00 do 12:30 hod, účastníci dostanú pred kurzom inštrukcie k pripojeniu na Zoom. 

 • Kurz: Dištančné riadenie a dištančný leadership

  Už pred nástupom korony sa očakávalo, že po roku 2020 bude jeden z troch pracovníkov pracovať dištančne (na diaľku). Teda, že zotrvávanie na pracovisku – v kanceláriách, na poradách, v priamom kontakte zoči – voči, so spolupracovníkmi, podriadenými, pracovnými partnermi sa nebude diať každý deň, ale len občas. Takýmto spôsobom už niekoľko rokov pracujú tisíce softvérových špecialistov, dizajnérov, konzultantov, ako aj ľudí, ktorých firmy sídlia v rôznych krajinách a kde medzinárodné tímy rozhodujú a pracujú spoločne na diaľku. Online kurz sa koná v dvoch dopoludňajších blokoch od 9:00 do 12:30 hod a účastníci pred kurzom dostanú inštrukcie k pripojeniu sa online.  

  • Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

   Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

  • Na objednávku

Kurzy na mieru od PDCS

Zaujal Vas niektorý z našich otvorených kurzov? Potrebujete ho "ušiť na mieru" pre Váš tím? S trénermi z PDCS si môžete dohodnúť kurzy na ktorékoľvek témy či kombinácie tém, ktorým sa v PDCS venujeme. Kurzy na vybrané témy vieme poskytnúť aj v anglickom a ruskom jazyku. Ak máte pre Vašu organizáciu alebo firmu záujem o kurz/ školenie na mieru, dajte nám vedieť. Radi si s Vami dohodneme všetky podrobnosti a pripravíme Vám cenovú ponuku.

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Office manažérka

  Monika Straková

  Office manažérka


  / +421 2 5292 5016