Osobnostný rozvoj

Chcete byť krajší, lepší, múdrejší? To vám kurzom zaručiť nevieme :). Máme však zopár takých, ktoré zlepšia vaše schopnosti poradiť si s výzvami v práci či v súkromí, medzi ľuďmi i za počítačom.

Osobnostný rozvoj

 • Kurz: Time manažment inak

  Stali ste sa otrokom svojho kalendára, “to-do listov” s nekonečným zoznamom úloh? Možno sa v čase strácate, možno ste už skúšali do svojho organizovania vniesť rôzne metódy time manažmentu. A výsledok? Namiesto toho, aby ste spravili viac za menej času, robíte ešte viac za ešte viac času. Ako si teda zorganizovať čas a pri tom čas nestratiť?

  • Miroslava Žilinská / Trénerka, konzultantka

   Miroslava Žilinská / Trénerka, konzultantka

  • Jeseň 2020

 • Kurz: Online facilitácia

  Pracujete z domu a v súčasnosti riešite, ako efektívne zorganizovať a viesť poradu mimo pracovisko, prípadne projektové či iné pracovné stretnutie prostredníctvom online nástrojov? V aktuálnej situácii vám prinášame možnosť absolvovať kurz so zameraním na Online facilitáciu porád a stretnutí, ktorý reflektuje súčasné dianie.  Využite čas, ktorý mnohí z vás trávia doma a získajte nové zručnosti. Kurz sa koná od 9:00 do 12:30 a účastníci pred kurzom dostanú inštrukcie k pripojeniu sa online. 

  • Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

   Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

  • 08.04.2020 - 08.04.2020

 • Kurz: De-polarizácia: Ako premosťovať rozdelené komunity

  Snažíme sa reagovať na aktuálnu situáciu a priniesť vám náš kurz netradične ONLINE. Kurz sa bude realizovať v dvoch častiach v termíne 9.4. a 15.4. od 9:00 - 12:30 hod. V hodnotovo rozdelených skupinách a komunitách sa nám väčšinou nedarí nachádzať konsenzus. Organizovať a viesť dialóg v skupinách, ktoré stoja proti sebe, je mimoriadne ťažké – technicky a v prekonávaní pocitov krívd, nepochopenia. Napriek tomu je to mimoriadne potrebné. Hlavnou témou kurzu sú postupy zamerané na depolarizáciu a nachádzanie konsenzu.

  • Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

   Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

  • 09.04.2020 - 15.04.2020

 • Kurz: Kríza a stres ako príležitosť pre rast

  Snažíme sa reagovať na aktuálnu situáciu a priniesť vám náš kurz netradične ONLINE. Kurz sa bude realizovať v dvoch častiach v termíne 17.4. a 24.4. od 9:00 do 12:30 hod. Stres alebo kríza. Téma v súčasnosti viac než aktuálna. Sú bežnou súčasťou našich životov a učíme sa, ako im predchádzať a ako s nimi bojovať. Väčšinou na stres, neúspechy, krízu nazeráme ako na niečo zlé. kríza a stres však môžu byť výnimočnou príležitosťou pre nás osobný rast. V rámci nášho online kurzu sa pozrieme na to, ako zvládať každodenný stres a krízové situácie, čo nás môže aktuálna pandémia naučiť, ako ju zvládnuť a ako si osvojiť zdravé stratégie zvládania, ktoré nám pomôžu teraz, ale aj v budúcnosti. 

  • Miroslava Žilinská / Trénerka, konzultantka

   Miroslava Žilinská / Trénerka, konzultantka

  • 17.04.2020 - 24.04.2020

 • Kurz: Kritické myslenie ako životný štýl

  Situáciu a karanténne opratrenia pozorne sledujeme. O forme, možnostiach realizácie a prípadného presunu kurzu Vás budeme včas informovať. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte prosím Moniku Strakovú na monika@pdcs.sk.

  Dnešný svet preplnený informáciami pripomína obrovské bludisko. Komu alebo čomu máme veriť? Ako rozlíšiť pravdu od polopravdy, úprimnosť od manipulácie? ritické myslenie je skvelým kompasom, ktorý nám pomáha nájsť si týmto bludiskom vlastnú cestu. Vďaka nemu nemusíme len pasívne pritakávať správam, ktoré sa na nás valia, ale môžeme k nim zaujať slobodnejší postoj. Skúmať ich zo všetkých strán, porovnávať s inými správami, urobiť si vlastný nezávislý úsudok.

 • Kurz: Ako písať, aby nás čítali

  Situáciu a karanténne opratrenia pozorne sledujeme. O forme, možnostiach realizácie ONLINE a prípadného presunu kurzu Vás budeme včas informovať. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte prosím Moniku Strakovú na monika@pdcs.sk.

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  • Zuza Fialová / Trénerka, analytička

   Zuza Fialová / Trénerka, analytička

  • 19.05.2020 - 20.05.2020

 • Kurz: Ako rozvíjať kreativitu

  Situáciu a karanténne opratrenia pozorne sledujeme. O forme, možnostiach realizácie a prípadného presunu kurzu Vás budeme včas informovať. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte prosím Moniku Strakovú na monika@pdcs.sk.

  Máte pocit, že po starom to už nejde? Skúste po novom! Potrebujete nové, originálne nápady, inovácie a odvahu? Viete, že tvorivosť nie je daná, vďaka špecifickým nástrojom ju možno kultivovať a stimulovať?

  • Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

   Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

  • 26.05.2020 - 26.05.2020

 • Kurz: Facilitácia I. - Metódy práce s malými skupinami

  Pozor! Kurz, ktorý sa mal pôvodne konať v apríli, sa presunul na náhradný termín 23. -24. jún.  V prípade už obsadeného termínu 21. - 22. máj situáciu a karanténne opratrenia pozorne sledujeme. O forme, možnostiach realizácie a prípadného presunu kurzu Vás budeme včas informovať. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte prosím Moniku Strakovú na monika@pdcs.sk. Potrebujete vo svojej práci pripravovať a viesť pracovné stretnutia napr. projektového tímu, pracovné porady, workshopy či odborné konferencie? Náš  kurz  vám poskytne vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  • Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

   Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

  • 24.09.2020 - 25.09.2020

 • Kurz: Ako sa brániť nepravdám a manipulácii

  Súčasná doba prináša viacero neželaných javov, napr. falošné správy (fake news), hoaxy, uzatváranie sa do tzv. komunikačných bublín, online útoky hejterov a trollov. Chýbajú nástroje, ako rozpoznať manipuláciu a tiež ako diagnostikovať neférové správanie. Nevieme ako argumentovať v zavádzajúco vedených diskusiách s konšpirátormi, ako „nekŕmiť trollov“, ako sa vysporiadať s online šikanovaním alebo stalkingom?

  • Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

   Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

  • Otvoríme podľa záujmu

 • Kurz: Bez odpadu v hlave aj v koši

  Pozor! V čase karanténnych opatrení a nemožnosti vzdelávania zoči-voči ponúkame tento kurz ONLINE. Otvoríme ho na základe záujmu minimálne 6 účastníkov. 

  Kurz je venovaný reflexii konzumerizmu a nakladania s odpadmi. Mal by ponúknuť praktické nástroje na to, aby sme boli schopní analyzovať a prípadne pozmeniť svoje spotrebiteľské správanie. Budeme nachádzať pôžitok v nenakupovaní a rozmýšľaní o živote tak, aby sme nespadli do odmietania pokroku a civilizácie, ale zároveň sa pokúšali oslobodiť od tlakov, ktoré na nás konzumné nastavenie spoločnosti vytvára.

  • Zuza Fialová / Trénerka, analytička

   Zuza Fialová / Trénerka, analytička

  • Otvoríme podľa záujmu.

Kurzy na mieru od PDCS

Zaujal Vas niektorý z našich otvorených kurzov? Potrebujete ho "ušiť na mieru" pre Váš tím? S trénermi z PDCS si môžete dohodnúť kurzy na ktorékoľvek témy či kombinácie tém, ktorým sa v PDCS venujeme. Kurzy na vybrané témy vieme poskytnúť aj v anglickom a ruskom jazyku. Ak máte pre Vašu organizáciu alebo firmu záujem o kurz/ školenie na mieru, dajte nám vedieť. Radi si s Vami dohodneme všetky podrobnosti a pripravíme Vám cenovú ponuku.

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Office manažérka

  Monika Straková

  Office manažérka


  / +421 2 5292 5016