Ako dosiahnuť zmenu pomocou Storytellingu od A po Z

Máte silný príbeh a rozmýšľate, ako ho vyrozprávať? Presne to robia skúsení tvorcovia špičkových seriálov a filmov v Hollywoode. Aj ich metódy nás inšpirovali pri príprave tohto kurzu, v ktorom vám sprostredkujeme pohľad na základné princípy, ktoré fungujú v silných príbehoch. Pretože aj takto sa dá rozprávať s cieľom podnietiť a podporiť spoločenskú zmenu. Uvažovať budeme aj o tom, ako sa organizácia, alebo jej hodnoty môžu stať hlavnou postavou vašej komunikácie.


 • Dátum konania

  29.10.2024 - 29.10.2024

  Čas konania

  9:00 - 17:00

 • Miesto konania

  PDCS, Štúrova 13, Bratislava, 3. poschodie

 • Cena kurzu

  95.00€
  Zlavy na kurzy

Ako dosiahnuť zmenu pomocou Storytellingu od A po Z

Počas kurzu Storytellingu sa naučíte, a na reálnom príklade si precvičíte, ako vytvoriť silnú a výstižnú DNA vášho príbehu, ktorá vám uľahčí písanie blogu, statusu, či dlhšieho článku. Pozrieme sa na to, ako si vybrať hlavnú postavu, aké má mať vlastnosti a čo ju predurčuje na to, aby sa stala nositeľkou pútavého príbehu. Ukážeme vám, prečo je v príbehu konflikt, čím ho podporovať a ako môže posilniť komunikáciu. Čo sa naučíme, to budeme aj skúšať a využívať priamo na tréningu, čím získate spätnú väzbu a podnety pre ďalší rozvoj.

Program tréningu zahŕňa: 

 • príprava základnej DNA príbehu

 • návod, o čom uvažovať pri výbere hlavnej postavy

 • diskusie o rôznych postavách a rôznych pohľadov, ktoré prinášajú

 • ako postavu rozhýbať tak, aby posúvala dej 

 • aplikovanie storytellingových techník pre potreby vlastnej organizácie / príbehu 

 • písanie a hľadanie vlastných nápadov

Každý účastník skončí s minimálne jedným návrhom základnej  DNA svojho príbehu a navrhne aspoň jednu hlavnú postavu pre potreby vlastného príbehu alebo pracovného zadania a využiteľnú bodovú osnovu príbehu svojho zadania.

Kurz je jednodňový. Účastníci kurzu získajú prezentáciu a zoznam podpornej literatúry vrátane linkov na online zdroje a videá, certifikát v PDF. Každý účastník potrebuje svoj vlastný laptop / tablet / papier a pero na písanie. 

Pozrite si ďalší kurz lektorky Ľubice Stanek -   Hodnotová komunikácia a sila pozitívnych naratívov.

Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016