Hodnotová komunikácia a sila pozitívnych naratívov

Tréning má za cieľ vybaviť účastníkov zručnosťami, ktoré využijú pri pútavej a efektívnej komunikácii kľúčových hodnôt organizácie. V kurze si predstavíme a budeme precvičovať pracovné postupy, akými sú hľadanie a využívanie pozitívnych naratívov, autentická komunikácia, ale aj výber správneho nositeľa informácie, či prepájanie sa so spriaznenými partnermi. Pozrieme sa na to, ako komunikácia naratívov pretvára spoločnosť a ako ich využívajú účinné kampane. Hovoriť budeme aj o rizikách komunikácie, ako ich vyhodnocovať a na čo dávať pozor.


 • Dátum konania

  Jeseň 2024

  Čas konania

  9:00 - 17:00

 • Miesto konania

  PDCS, Štúrova 13, Bratislava, 3. poschodie

 • Cena kurzu

  95.00€
  Zlavy na kurzy

Hodnotová komunikácia a sila pozitívnych naratívov

Z čoho čerpajú silu dezinformácie? Viete na akých základných aspektoch ľudskej prirodzenosti stavajú? Túžba niekam patriť, potreba nevytŕčať, a to všetko s využitím strachu, hnevu, či empatie… Počas tréningu preskúmame v čom spočíva sila negatívnych naratívov a ich vplyv na spoločnosť. V praktickej časti využijeme zistenia a ďalšie konkrétne odporúčania pri práci s vlastnými pozitívnymi naratívmi. Vyskúšame si ako s nimi pracovať v príbehoch, fotografiách a inej komunikácii.

Žijeme v období neistoty a názorovej vyhrotenosti. V tejto atmosfére sa dezinformácie šíria rýchlejšie ako huby po daždi. Naša spoločnosť je hlboko polarizovaná a verejná diskusia vyhrotená aj v dôsledku pôsobeniu škodlivých naratívov. Nemusíme však zostať pasívni. Našou komunikáciou môžeme podporovať vlastné hodnotové rámce a ponúkať inkluzívne a prepájajúce vnímanie citlivých tém, ale aj autentické a silné hodnotové vyjadrenia.

Program tréningu zahŕňa: 

 • čo sú to naratívy v kontexte dezinformácií a prečo fungujú
 • ako naratívy dokážu oslabovať našu spoločnosť
 • hodnotová komunikácia: definovanie cieľov komunikácie podľa toho, či potrebujeme zmeniť alebo rozvinúť postoje, informácie alebo spoločenské normy
 • ako rozširovať naše “my” a ďalšie stratégie stavania pozitívnych naratívov
 • pohľad na riziká a ako im predchádzať
 • aplikovanie získaných informácií pre potreby vlastnej organizácie
 • hľadanie vlastných nápadov do online komunikácie, blogov, podcastov či kampane

Každý účastník bude mať príležitosť uvažovať o pozitívnych naratívoch a ich využití vo vlastnej praxi. Odíde s nápadmi a porozumením základných komunikačných stratégií pre ich bezpečné využitie. 

Kurz je jednodňový. Účastníci kurzu získajú zoznam podpornej literatúry vrátane linkov na online zdroje a videá, certifikát a prezentáciu.

Pozrite si ďalší kurz lektorky Ľubice Stanek -  Ako dosiahnuť zmenu pomocou Storytellingu od A po Z.

Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016