Posledné 2 miesta

Ako vystupovať presvedčivo pre pokročilých

Roky rozprávate na verejnosti. Hovoríte navonok či dovnútra firmy. Zvládli ste najhoršiu trému, viete si poradiť s časovým limitom, dokážete usporiadať obsah a najnutnejšie informácie, aby zaznelo, čo má. No možno ste skĺzli do formy, ktorá sa nerozvíja. Možno si pri počúvaní iných poviete – sú lepší. Možno vám nestačí povedať to povinné základné, cítite, že to chce viac.


 • Dátum konania

  18.06.2024 - 19.06.2024

  Čas konania

  9:00 - 17:00

 • Miesto konania

  PDCS, Štúrova 13, Bratislava, 3. poschodie

 • Cena kurzu

  190.00€
  Zlavy na kurzy

Ako vystupovať presvedčivo pre pokročilých

Tento kurz je určený pre ľudí so skúsenosťami s vystupovaním či diskutovaním a prednášaním, ktorí sa chcú posunúť o priečku vyššie. Už vedia, ako dať dokopy fakty a veľakrát prednášali na verejnosti, ale cítia, že by to chcelo viac tvorivosti alebo ešte jednoduchší jazyk alebo popracovať na presvedčivosti, zapamätateľnosti, správnom skrotení myšlienok či suverenite.

Začneme sústredením sa na obsah, ako ho  do svojho vystúpenia dostať tak, aby sme boli zapamätateľní. Potom prejdeme na formu, kde sa budeme venovať práci s hlasom, sami aj na príkladoch videí. V prvý deň ešte budeme hovoriť o stručnosti a vytiahnutí toho podstatného, formulovaní posolstiev. Na druhý deň prejdeme od prezentácie sólo na vystúpenia v diskusiách alebo s partnermi. Využijeme natáčanie na kameru a precvičovanie rôznych situácií, s ktorými sa môžete stretnúť a ako s tým naložiť - napríklad ako si udržať myšlienku, ako povedať niečo len veľmi krátko, ako čeliť skákaniu do reči a podobne. Budeme to robiť v rozhovoroch a simulovanej diskusii.  V prípade záujmu skupiny sa budeme venovať zvlášť komunikácii s médiami - teda ako ich osloviť, ako vytiahnuť z vašej témy to, čo by ich mohlo zaujímať, ako formulovať vašu tému stručne a zrozumiteľne. 

Príďte sa inšpirovať tými, ktorí to vedia a hľadajme spolu to správne korenie vašich vystúpení. Každý z vás si viackrát vyskúša rôzne situácie, budete sa môcť na seba pozrieť a nájsť spôsob, ako vyrásť. Budeme veľa pracovať s videami a s rozborom rôznych situácií, ktorým môžete čeliť aj vy. 

Tento kurz je nadstavba pre skúsenejších rečníkov. Ak ste pred týmto kurzom absolvovali kurz Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, ľuďmi...), dobre. Ak nie, ale viete, že základy máte zvládnuté, tiež dobre. Na kurze sa sústredíme na seba zlepšovanie a na to, ako obstáť v konfrontácii s inými (diskutujúcimi, vystupujúcimi, moderátormi,...). Budeme stavať na vašich skúsenostiach. Budú to dva dni strávené rozprávaním, diskutovaním a hľadaním tej najlepšej zaujímavej cesty pre každého z vás.

Účastníci a účastníčky kurzu získajú certifikát v PDF a elektronické materiály k uvedeným témam. 

Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Forma? Obsah?

  Osobnostný rozvoj

  Forma? Obsah?

  Končila som gymnázium. Pol roka predtým sa celá krajina postavila proti režimu a teraz sa postupne m...

  • vzdelávanie
  • otvorené kurzy
  • vystupovanie
 • Všetci vieme rozprávať. Ale...

  Osobnostný rozvoj

  Všetci vieme rozprávať. Ale...

  „A ty ich učíš rozprávať?“ "No, nie celkom," odpoviem na otázku dcéry. Spýtala sa nahlas to, čo sa p...

  • inovácie
  • otvorené kurzy
  • prezentačné zručnosti
 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016