Facilitácia II. - Metódy práce s veľkými skupinami a dlhodobé procesy

Potrebujete vo svojej práci pripravovať a viesť pracovné stretnutia napr. projektového tímu, pracovné porady, workshopy či odborné konferencie? Druhá časť kurzu Facilitácia vám poskytne vedomosti potrebné na plánovanie, prípravu a moderovanie veľkých skupín a verejných stretnutí. 


 • Dátum konania

  28.11.2024 - 29.11.2024

  Čas konania

  9:00 - 17:00

 • Miesto konania

  PDCS, Štúrova 13, Bratislava, 3. poschodie

 • Cena kurzu

  270.00€
  Zlavy na kurzy

Facilitácia II. - Metódy práce s veľkými skupinami a dlhodobé procesy

Kurz je určený pre absolventov kurzu Facilitácia I, ktorí majú záujem o ďalšie precvičovanie facilitačných  zručností v práci s malými skupinami ako aj o rozšírenie svojich vedomostí o prípravu a vedenie stretnutí veľkých skupín (20 a viac účastníkov), dlhodobých procesov a vedenie verejných stretnutí. Absolvent bude poznať princípy práce s veľkými skupinami a prostredníctvom simulovaním reálnych situácií bude mať možnosť si prakticky precvičiť facilitovanie diskusie i prípravu zápisu.


Na kurze si ukážeme a vyskúšame:

 • spracovanie zápisu z diskusie /porady, 
 • dizajnovanie dlhodobých procesov plánovania v organizácii, firme, komunite alebo pri participatívnej tvorbe verejnej politiky, 
 • spoznáme nové formáty konferencií a non-conferences ako sú napr. open space, search conference, world café, deliberatívne či diskusné fóra a panely,
 • výber z rôznych typov verejných stretnutí (okrúhle stoly, verejné vypočutie, brífing, panelová diskusia odborníkov za účasti verejnosti, a pod.), 
 • nácvik facilitácie v simulovaných podmienkach.


Konkrétny program tréningu bude prispôsobený požiadavkám a potrebám účastníkov. V tréningu budú využité rôzne metódy učenia ako diskusné metódy, experienciálne metódy, simulácie rôznych situácií, rôzne formy hrania rolí s cieľom vytvoriť účastníkom možnosť vyskúšať si fungovanie princípov a použitie zručností v bezpečnom prostredí tréningového kurzu. Teoretické vedomosti účastníci získajú ako prostredníctvom písomných materiálov k tréningu, tak aj krátkymi prezentáciami.

Tento kurz je rozšírením kurzu Facilitácia I. - Metódy práce s malými skupinami so zameraním na prácu s veľkými skupinami. Účastníci kurzu získajú certifikát v PDF, elektronické materiály k téme (vo formáte PDF), písomné materiály k cvičeniam a zoznam odporúčanej literatúry.


Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016