Negociácia (ako vyjednať lepšie dohody)

Pri rokovaniach občas vidno, ako si jedna strana presadí svoju vôľu a zoberie si, čo si zaumienila. Vo vyjednávaní preváži rokovacieho partnera argumentačne, formálnou autoritou, či finančnou silou. Aj v takejto situácii je však dôležité vyjednávať, predostrieť svoje záujmy a hľadať spôsoby ich naplnenia. Z kurzu Negociácia si odnesiete návod, ako na to. Je výhodnejšie zlepšiť svoje rokovacie schopnosti než znášať dôsledky mnohých nevýhodných dohôd, či ešte horšie, opakovane riešiť reálne konflikty vyplývajúce z nedohody.


 • Dátum konania

  16.04.2024 - 17.04.2024

  Čas konania

  9:00 - 17:00

 • Miesto konania

  PDCS, Štúrova 13, Bratislava, 3. poschodie

 • Cena kurzu

  215.00€
  Zlavy na kurzy

Negociácia (ako vyjednať lepšie dohody)

Možno poznáte ľudí, ktorí (takmer) vždy dosiahnu svoje. Nasadia charizmu, asertívne opakujú svoje požiadavky, vedia, kedy zatlačiť a kedy použiť mäkší prístup. Nemusia konať ani nemorálne. Vedia použiť niečo, čo sa naučili, ale s čím sa nenarodili – vyjednávacie zručnosti.

Na kurze Negociácia sa do hĺbky zameriavame na to, čo funguje:

 • ako pracovať s informáciami a so vzťahom,
 • ako viesť rokovania, aj keď sú v nich emócie,
 • kedy si dať v rokovaní prestávku,
 • ako zvládať informačnú či mocenskú asymetriu,
 • vedieť použiť "kotvu" aj BATNU,
 • dokázať vytvoriť v rokovaní hodnotu nad rámec rozdeľovania si existujúcich zdrojov.

V praktických cvičeniach so spätnou väzbou a analýzou si ozrejmíte nastavovanie hraníc a vytváranie hodnoty v jednoduchších aj komplexnejších viacstranných dohodách. Naučíte sa vnášať do rokovania to, v čom ste silní, pracovať v spojenectvách, aj čeliť skúsenejšiemu (a nie vždy korektnému) partnerovi.

Je lepšie vopred sa zaujímať o to, ako detailne tvoriť dobrú dohodu, než ľutovať záväzok a prísľub urobený v neznalosti.

Doprajte si na kurze možnosť posunúť sa vo vyjednávacích zručnostiach oveľa ďalej než vaši bežní rokovací partneri. Zo šikovne vytvorenej dohody môžete mať nakoniec prospech obe strany.

Ako absolvent kurzu získate elektronický certifikát (PDF) aj materiály k téme (PDF).


Prečítajte si aj súvisiace kratšie publikované texty od lektora kurzu Petra Guštafíka či odkazy na texty od ďalších autorov:

Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016