Plne obsadené

ONLINE: Komunikácia v konflikte

Kurz je určený pre ľudí, ktorí sa ocitajú v náročných situáciách konfliktnej komunikácie na úrovni jednotlivcov alebo skupín, alebo potrebujú nadobudnúť zručnosti ako intervenovať vo fáze možnej eskalácie konfliktu. V kurze si vyskúšame ako prevenciou zabrániť rozvinutie konfliktu do neriešiteľnej chronickej podoby. Absolvent bude poznať efektívne postupy pri záťažovej komunikácii v osobnom a pracovnom kontexte, porozumie rôznym modelom zásahov v sporoch.


 • Dátum konania

  20.05.2021 - 21.05.2021

 • Miesto konania

  Online Zoom platforma

 • Cena kurzu

  150.00€
  Zlavy na kurzy

ONLINE: Komunikácia v konflikte

Prostredníctvom videí aj vlastnej praxe si ukážeme a vyskúšame ako komunikovať:

 • s agresorom a partnerom, ktorý sa snaží uplatňovať mocenskú prevahu;
 • s psychopatmi a hraničnými osobnosťami, ktoré uplatňujú manipuláciu alebo emočné vydieranie;
 • s ľuďmi, ktorých príliš zjednodušený pohľad na problémy opakovane vedie do sporov;
 • s ľuďmi iného hodnotového sveta a životných štýlov, ktorých nepoznáme a nerozumieme si s nimi.

Okrem sústredenia sa na osobnú rovinu sa budeme venovať aj faktorom prostredia – ako ovplyvniť kultúru pracoviska, ktorá potencuje napätie. Ako do prostredia inštitúcií zavádzať prvky, ktoré včas diagnostikujú problematické momenty, príp. neumožňujú „zapuzdriť ich“ do neriešiteľnej podoby. Novonadobudnuté znalosti si účastníci osvoja prostredníctvom praktických cvičení, sebahodnotiacich metodík a rozboru simulovania reálnych situácií.

Účastníci kurzu získajú elektronické materiály k téme (vo formáte PDF), handouty k cvičeniam spolu so zoznamom odporúčanej literatúry a certifikát.

Ako to bude prebiehať:

Online kurz sa uskutoční počas oboch dní v čase od 9:00 do 15:00 hod. 

Prihláseným účastníkom pošleme týždeň vopred link, cez ktorý sa pripoja na online Zoom stretnutie. 

V priebehu online stretnutia budeme diskutovať, pracovať s virtuálnou tabuľou a užívať si spoločnosť ľudí, ktorí majú chuť sa pýtať a zamýšľať. Kurz nevyžaduje osobitnú znalosť online nástrojov! Jediné, čo potrebujete, je wifi pripojenie z miesta, kde sa nachádzate a zariadenie s kamerou (ideálne notebook/ počítač alebo tablet, mobil).


Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016