ONLINE: Bezpečnejšie v online svete

Aké sú riziká v online prostredí, ako a prečo sme voči nim zraniteľní a čo vieme urobiť na predchádzanie či minimalizovanie škôd u nás samých a v našich organizáciách? Prvú online sériu už máme za sebou a účastníci už po prvom stretnutí začali konať a zvýšili si svoju ochranu pred únikmi dôležitých dát. Voľné termíny a link na prihlásenie sú uvedené nižšie v popise kurzu. Kurz je financovaný iniciatívou Techsoup Europe a preto ho môžeme ponúknuť zadarmo.


 • Dátum konania

  január a február 2021

 • Miesto konania

  Online Zoom platforma

 • Cena kurzu

  Zadarmo
  Zlavy na kurzy

ONLINE: Bezpečnejšie v online svete

V čoraz prepojenejšom svete, kde sa na internet pripája všetko vrátane našich domácich spotrebičov, je naša bezpečnosť v online prostredí prepojená s našou bezpečnosťou v každodennom fyzickom svete. Okrem kľúčov od dverí nosíme aj mnoho ďalších kľúčov, hesiel a kódov (používateľské mená, heslá, čísla PIN atď.). Tie sú nevyhnutné na ochranu našich údajov, často veľmi citlivých, ktoré môžu byť predmetom záujmu horlivých podnikavcov. Aké sú riziká v online prostredí, ako a prečo sme voči nim zraniteľní a čo vieme urobiť na predchádzanie či minimalizovanie škôd u nás samých a v našich organizáciách?

Na tieto otázky ponúka základné odpovede nový online kurz, ktorý realizujeme vďaka iniciatíve Techsoup Europe. Získate na ňom lepšie porozumenie najväčším a najbežnejším hrozbám a spôsobom prevencie, začnete si vytvárať plán postupného zlepšovania online bezpečnosti pre seba aj pre vašu organizáciu. Jeho súčasťou môže byť napríklad: použitie správcu hesiel, VPN, lepšie udeľovanie administrátorských právomocí, bezpečnejšia práca s e-mailom aj doplnkami v prehliadači, ochrana pred útokmi ako phishing, ransomware apod.

Celý kurz bude realizovaný v štyroch online stretnutiach trvajúcich x 3,5hodiny (aj s prestávkou) a je určený primárne organizáciám občianskej spoločnosti zo Slovenska a Česka, ale aj individuálnym aktivistom, či menším firmám, v ideálnom prípade členom tímu, ktorí majú dosah na nastavovanie a zlepšovanie fungovania online bezpečnosti v organizácii. V oblasti kyber-bezpečnosti môžete byť aj úplní začiatočníci (so základnými technickými zručnosťami) alebo aj mierne pokročilí (ak si potrebujete aktualizovať a systematizovať svoje zručnosti kyber-bezpečnosti).


Kurz bude prebiehať v nasledovných termínoch: 

Skupina C: 12.1., 14.1., 19.1., 21.01.2021 vždy od 9:00 do 12:30 Link na prihlásenie

Skupina B: 3.2, 5.2., 10.2. a 12.2.2021, vždy od 9:00 do 12:30 Link na prihlásenie


Prihlášky sú otvorené do naplnenia kapacity 15 účastníkov na jednom kurze (v jednej skupine). Za jednu organizáciu sa môžu prihlásiť aj viacerí účastníci. Kurzy sú financované iniciatívou Techsoup Europe a pre účastníkov sú bezplatné, no vašu prihlášku považujeme za záväznú. 


Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Office manažérka

  Monika Straková

  Office manažérka


  / +421 2 5292 5016