ONLINE: Bezpečnejšie v online svete

Každý jednotlivec, každá firma, či organizácia dnes čelia veľkému množstvu hrozieb, ktoré na nás číhajú v neprehľadnom a neustále sa meniacom online ekosystéme. Počet hrozieb, útokov a útočníkov celosvetovo narastá a potenciálne škody (ako napríklad úniky citlivých údajov a z toho plynúce konflikty, či právne poťahovačky, alebo vážne poškodená reputácia) sa už týkajú aj nás na Slovensku.      


 • Dátum konania

  Podľa záujmu

  Čas konania

  9:00 - 13:00

 • Miesto konania

  Online Zoom platforma

 • Cena kurzu

  160.00€
  Zlavy na kurzy

ONLINE: Bezpečnejšie v online svete

V čoraz prepojenejšom svete, kde sa na internet pripája všetko vrátane našich domácich spotrebičov, je naša bezpečnosť v online prostredí prepojená  s našou bezpečnosťou v každodennom fyzickom svete. Okrem kľúčov od dverí nosíme aj mnoho ďalších kľúčov, hesiel a kódov (používateľské mená, heslá, čísla PIN atď.). Tie sú nevyhnutné na ochranu našich údajov, často veľmi citlivých, ktoré môžu byť predmetom záujmu horlivých podnikavcov. 

Aké sú riziká v online prostredí, ako a prečo sme voči nim zraniteľní a čo vieme urobiť na predchádzanie či minimalizovanie škôd u nás samých a v našich organizáciách? 

V našom online kurze, ktorý sme vyvinuli v spolupráci s Techsoup Europe si osvojíte:

 • základné princípy bezpečnejšieho fungovania online, ktoré vám pomôžu ľahšie sa zorientovať aj pri novinkách a zmenách v online svete, 

 • základné bezpečnostné návyky, ktoré vám pomôžu detekovať potenciálne hrozby a zminimalizovať ich riziko, 

 • lepšie porozumenie najväčším a najbežnejším hrozbám a spôsobom prevencie, 

 • používanie konkrétnych nástrojov (softvéru) slúžiacich k zabezpečeniu vašej, ale aj organizačnej, bezpečnosti (správca hesiel, virtuálna privátna sieť, šifrovací softvér a pod.),

 • ďalšie aspekty online bezpečnosti aj podľa požiadaviek účastníkov/iek daného kurzu. 

Kurz je určený jednotlivcom, ktorí sa chcú zorientovať v chaotickom virtuálnom svete, ale aj pracovníkom súkromných firiem, neziskových organizácií, či štátnej správy. V oblasti kyber-bezpečnosti môžete byť úplní začiatočníci (so základnými technickými zručnosťami) alebo aj mierne pokročilí (ak si potrebujete aktualizovať a systematizovať svoje zručnosti kyber-bezpečnosti).

Prihlášky sú otvorené do naplnenia kapacity 15 účastníkov na jednom kurze (v jednej skupine). Za jednu organizáciu sa môžu prihlásiť aj viacerí účastníci. Celý kurz bude realizovaný v troch online stretnutiach, každé v trvaní 3,5 hodiny (aj s prestávkou). 

Vypočujte si podcast s lektormi kurzu Lukášom Zorádom a Petrom Guštafíkom:Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016