Sigany – Príbehy afrického kmeňa Luo

Sigany – Príbehy afrického kmeňa Luo

Viete, prečo si pán Korytnačka nosí všade so sebou svoj dom? Ako kedysi ľudia privolávali dážď, či prečo má slon takú dobrú pamäť? Toto všetko a mnohé iné zaujímavosti sú zaznamenané v siganách, príbehoch afrického kmeňa Luo. Vypočujte si audioukážku. Celá suma za audioknihu bude použitá na vzdelávanie detí z Kisumu v Keni.

Viac o knihe

Odnepamäti si ľudia z afrického kmeňa Luo rozprávajú sigany – príbehy, ktoré v sebe nesú odvekú múdrosť tohto kmeňa. Deti sa z nich učili o živote a dospelí oddychovali a bavili sa. Pre našinca sú pestré príbehy zvierat, ľudí a bájnych bytostí v siganách okúzľujúce a nepredvídateľné. Na druhej strane mravné posolstvo, ktoré nesú, sa veľmi nelíši od toho, čo si z našich rozprávok a povestí odnášajú generácie detí na Slovensku.

Čaro sigán stojí a padá na osobe rozprávača: musí mať herecké nadanie, spevácke schopnosti a osobitý šarm. Sympatická rozprávačka Šeba týmto všetkým oplýva, a tak si môžete vypočuť sigany v slovenčine a v angličtine a piesne v jazyku Luo tak, ako sa odpradávna rozprávali v ďalekej Keni. 

Vypočujte si audioukážku sigán kmeňa Luo.

Každý z piatich príbehov je ilustrovaný, pričom kresby tvoria aj omaľovánku určenú pre malých poslucháčov. Stiahnite si PDF súbor s omaľovávankami zdarma. 


Celá suma za audioknihu bude použitá na vzdelávanie detí z Kisumu v Keni. 

Ak ste učiteľ/ učiteľka, môžete vo svojej práci využiť aj materiál “Modelové aktivity a pracovné listy” k audioknihe Sigany, ktorý má slúžiť učiteľom a vychovávateľom v školských kluboch na prácu so žiakmi 3. a 4. ročníka ZŠ. 

  Knihu ponúkame v dvoch verziách - na CD nosiči alebo na stiahnutie ONLINE. Postup objednávky: 

1/ Objednávka CD nosiča s omaľovánkou: po vyplnení objednávky cez tlačidlo OBJEDNAŤ Vám na e-mail uvedený v objednávke pošleme faktúru k úhrade CD nosiča v sume 10,50 EUR + 2 EUR poštovné. Po pripísaní platby na náš účet Vám zásielku zašleme poštou na adresu uvedenú v objednávke.  CD nosič obsahuje nahrávky príbehov v slovenčine aj angličtine. 

2/ Objednávka ONLINE verzie audioknihy: po vyplnení objednávky cez tlačidlo OBJEDNAŤ Vám na e-mail uvedený v objednávke zašleme faktúru k úhrade audioknihy v sume 7,50 EUR, omaľovánky sú k dispozícii na stiahnutie zdarma na tejto stránke. Po uhradení faktúry a pripísaní platby na náš účet Vám zašleme e-mail s heslom k stiahnutiu online verzie audioknihy. ZIP súbor obsahuje MP3 nahrávky príbehov v slovenčine aj angličtine a obálku v PDF.


Tento produkt vznikol z prostriedkov projektu Build Solid Ground financovaného Európskou komisiou.

Už máte publikáciu zakúpenú?
S heslom si ju môžete siahnuť tu.

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016