Riešenie konfliktov v rozvojovom kontexte

Riešenie konfliktov v rozvojovom kontexte

Kniha poskytuje prehľad prístupov ku konfliktom špeciálne v kontexte medzinárodnej rozvojovej spolupráce. Je určená najmä humanitárnym a rozvojovým pracovníkom a pracovníčkam, ale aj odborníkom a odborníčkam z akademického prostredia, ktorí sa venujú konfliktom v medzinárodnom prostredí, alebo v prostredí, kde sa stretajú rôzne kultúry.

 • Dostupné verzie

Viac o knihe

V úvode obsahuje prehľad prístupov v medzinárodnej rozvojovej spolupráci a humanitárnej pomoci, ktoré zohľadňujú prácu s konfliktami a v konflikte. Nasleduje prehľad východísk k práci s konfliktom, ktoré sa môžu hodiť v rôznych pracovných aj osobných situáciách. Kniha sa venuje aj medzikultúrnej komunikácii a v neposlednom rade praktickým zručnostiam v intervencii do konfliktu.

Unikátnou súčasťou sú opisy ôsmich rolových hier, pomocou ktorých sa dajú trénovať zručnosti riešenia konfliktov v zložitom multikultúrnom či medzinárodnom kontexte.

Publikácia Riešenie konfliktov v rozvojovom kontexte je súčasťou projektu Globálneho rozvojového vzdelávania na vysokých školách podporeného z finančných prostriedkov SlovakAid. 


Ako nás citovať

BAJZÍKOVÁ, Katarína (ed). 2016. Riešenie konfliktov v rozvojovom kontexte. Bratislava: PDCS, 2016. 258 s. ISBN 978-80-89563-43-2.

 • Dostupné verzie

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016