Mediácia verejných konfliktov

Pomáhame riešiť spory, ktoré prirodzene vznikajú pri verejnom rozhodovaní  alebo pri otváraní nových spoločenských tém (či už sú to participatívne procesy, diskusie týkajúce sa vzťahov menšina – väčšina, tvorba verejných politík na národnej alebo miestnej úrovni alebo územné rozhodovanie, či príprava výstavby). Pomáhame dosahovať dohody a formulovať konštruktívne výstupy.

Vychádzame z presvedčenia, že konflikt sám o sebe nie je zlý, ale je legitímnou súčasťou demokratickej spoločnosti. Existujú možnosti, ako ho transformovať tak, aby mal konštruktívny charakter.

Pomáhame zainteresovaným aktérom  efektívne vyjednávať v situácii mocenskej rovnováhy aj v situácii mocensky nevyvážených vzťahov.  V niektorých situáciách pracujeme so stranami konfliktu aj samostatne. V niektorých prípadoch riadime dlhodobé regulatívne procesy, napr. pri tvorbe koncepcií, všeobecne záväzných nariadení alebo zákonov. 

Čo sa nám podarilo

Mapovanie konfliktu a vedenie okrúhlych stolov so zainteresovanými aktérmi pri príprave a výstavbe elektrárne  spoločnosti E.ON v Malženiciach. Aj vďaka tomuto procesu a možnosti diskutovať o obavách a potrebách dotknutých obcí bolo možné vytvoriť spolupracujúcu atmosféru medzi zainteresovanými a nájsť všestranne prijateľné riešenia.

Mediovanie sporov viacerých neziskových organizácií tak, aby došlo k spolupracujúcim dohodám a zvýšeniu ich efektívnosti.

Zaujali sme vás? Objednajte si naše služby!

Radi vám pomôžeme pri realizácii vašich plánov, aktivít, poskytneme konzultáciu. Kontaktujte nás písomne, alebo telefonicky, prípadne vyplňte formulár. Určite sa Vám ozveme.

Konzultanti, ktorí sa vám budú venovať

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016