Kurzy

Rozhodujte sa správne vďaka číslam!

9.00 – 17.00

Miesto konania:
PDCS, o.z.
Štúrova 13, Bratislava
Google maps

60 €

Cena zahŕňa občerstvenie
a tréningové materiály

Záujem o kurz

Máte záujem o viac informácií?
Tel: 02 / 5292 5016
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Termín určíme podľa záujmu. 

„Oplatí sa mi vziať si dnes hypotéku?“ „Mám si kúpiť auto, alebo si ho mám radšej požičiavať?“ „Ako mám nastaviť svoj start-up?“ „Prečo mi môj zamestnávateľ nechce dať priemerný bratislavský plat?“

Ak vás matematika na strednej škole príliš nebavila, príďte na tento tréning! Stretnete jej pravú tvár. Matematika je totiž skvelým praktickým pomocníkom pri každodennom rozhodovaní, či už v osobnom živote, alebo v biznise. Matematika vás neoklame tak, ako to môže urobiť emócia či prvý dojem.

Budeme sa venovať príkladom z obyčajného života: budeme nakupovať, pôjdeme do banky, autoservisu i na pôrodnícke oddelenie do nemocnice, založíme si vlastné podnikanie a skúsime odhadnúť jeho rizikovosť.

Naučíme sa čítať grafy a rozoznávať, kedy sú zmanipulované. Naučíme sa počítať základné pravdepodobnosti. Naučíme sa preformulovať problém do matematickej reči. Povieme si o rozdieloch medzi priemerom, mediánom a modusom, a naučíme sa ich správne používať. Vyskúšame si analýzu mediálnych správ, ktoré obsahujú čísla.

Každý si z kurzu odnesie súbor tipov a trikov, ako matematiku rýchlo a účinne používať v praktickom svete, a tiež zoznam pomôcok na internete, ktoré vám v budúcnosti počítanie uľahčia.

(Tréning nie je určený profesionálom, ktorí s matematikou každodenne pracujú. Je určený ľuďom, ktorí s ňou neprichádzajú často do styku, možno sa v nej necítia až tak isto, ale radi by sa v nej zlepšili.)

Prečítajte si blog od lektora kurzu: Čakať na stôl v reštaurácii? Žiadať vyšší plat? Matematika vám pomôže sa rozhodnúť!

 

Tréner:

Ján Markoš - tréner, učiteľ, šachový veľmajster.

Vyštudoval filozofiu a evanjelickú teológiu na Karlovej univerzite v Prahe.

Bol spoluzakladateľom Sokratovho inštitútu, akreditovaného štúdia pre nadaných univerzitných študentov, a názorového portálu www.ciernalabut.sk, ktorý sa venuje najmä vzdelávaniu a environmentálnym témam.

Dva roky učil na gymnáziu C.S.Lewisa, spolupracoval s Leaf Academy na tvorbe učebných osnov pre matematiku. Prednáša, moderuje diskusie, píše. Viac ako 10 rokov trénuje mladých šachistov.

Je dvojnásobným majstrom Slovenska v šachu, reprezentoval Slovensko na piatich šachových olympiádach. V roku 2000 bol majstrom Európy do 16 rokov.

Vydal dve knihy o šachu, jednu na Slovensku a jednu vo Veľkej Británii. Bol editorom dvoch kníh o vzdelávaní v kontexte globalizovaného sveta.

Žije v Devínskej Novej Vsi, je ženatý, má dcérku. Má rád Japonsko, zelený čaj a poéziu.