• 1
 • 2
 • 3
 • 4

4th International Conference: FACE TO FACE

16.1.2018

Photo: Zora Paulíniová

Come join us! We are preparing 4th International Conference "Civic Actors in Conflicts": FACE TO FACE, April 26-27, 2018, Bratislava, Slovakia. In our conference program packed with deep insights and applicable knowledge we plan to explore and test various techniques and methods of sensitising depolarisation „Face-to-Face“. We are inviting guests who themselves have experience with various forms of “face-to-face” communication as one of the possible tools in reducing the gaps in the polarised societies.

Call for Workshops and preliminary program

Submission Form for Workshops

Save The Date

 

Poslovia zlých správ

Blog, 10.1.2018

Nemecká dievčina z Brna, židovský chlapec z Viedne, vysoký funkcionár NKVD či chirurg z Moskvy, deti z Latakie, kňažná z Teheránu... Čo majú spoločné? Všetci odišli z miesta, kde boli doma. Nechtiac. Nedobrovoľne. Nevediac, prečo to vlastne musia urobiť. Odišli do neznáma. Do inej krajiny, iného mesta, na iný svetadiel. Tam, kam prišli, ich nechceli. Nerozumeli im, opovrhovali nimi. Našla som pre vás päť kníh o obyčajných ľuďoch, ktorých história prinútila odísť a nikdy sa nevrátiť. Päť krásnych kníh k svetovému dňu migrantov a utečencov, ktorý si kresťanský svet pripomenie 14. januára.

Čítaj ďalej...

Ilúzia poznania

Blog, 10.12.2017

 

Prečo väčšina z nás nedokáže vysvetliť princíp fungovania splachovacieho záchoda, alebo ako funguje zips? Väčšina z nás si teraz zrejme sebavedomo povedala, „ale veď ja to viem, to je jednoduché“. A možno ozaj viete. Podľa výskumu Leonida Rozenblita a Franka Keila, mali ľudia najprv odpovedať na takéto jednoduché otázky z vecí, ktoré nás obklopujú každý deň. Väčšina účastníkov experimentu sebavedomo odpovedala jasné áno. Keď už  však výskumníci vyzvali účastníkov krok po kroku tieto veci vysvetliť, úspešných ľudí bolo omnoho menej. 

Čítaj ďalej...

 

OTVORENÉ KURZY

 • Prezentačné zručnosti: Vecne a pútavo 6.-7.2.2018130 € +

  Zuza Fialová

  Trénerka kurzu

  Kurz je určený všetkým tým, ktorí potrebujú zdokonaliť prezentovanie v odbornom kontexte. Môže byť vhodný pre výskumníkov alebo iných odborníkov, ktorí prezentujú výsledky svojej práce na odborných fórach, konferenciách, okrúhlych stoloch apod., ale aj pre pedagógov, ktorí chcú inovatívne realizovať svoje prednášky. Takisto sa venuje schopnosti prezentovať odborné témy laickému publiku, schopnosti zaujať účastníkov, prezentovaniu v časovom strese, zvládaniu trémy či problémových situácií počas prezentácie.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 15.-16.2.2018 200 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých) nadväzuje na prvú časť tohto vzdelávacieho programu. Ak uvažujete nie len o samotných technikách a metodikách, ale zaujíma vás aj, ako sa dopracovať k dizajnu, k meraniu potrieb a napokon k hodnoteniu participatívnych postupov, potom je tento vzdelávací prorgam určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si plánovacie a evaluačné zručnosti v kontexte tréningov. Vzdelávací program je akreditovaný.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Keď samospráva komunikuje 21.2.201885 € +


  Nora Remiarova

  Nora Gubková

  Trénerky kurzu

  Informovanie a komunikácia nie je to isté, o to viac to platí v samospráve. Náš kurz je určený pre zamestnancov miestnych úradov, ktorí prichádzajú do styku s verejnosťou či médiami, prípadných kandidátov na volené funkcie v budúcoročných komunálnych voľbách, ale aj pre aktivistov z radov občanov.  

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 22.-23.2.2018 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Kurz je obsadený

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Negociácia - efektívne postupy vyjednávania 13.-14.3.2018140€ +


  Peter Guštafík

   

   

   

  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova