• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Ponuka stáže na jeseň 2018

17.9.2018

 

Máte záujem nazrieť hlbšie do "kuchyne" PDCS? Spoznať bližšie ľudí z nášho tímu? Ak áno, tak jednou z možností je prihlásiť sa na polročnú stáž v PDCS. Pomoc stážistov je u nás vždy veľmi vítaná a spolupráca obojstranne prospešná. Viac o obsahu stáží sa dočítate v našej ponuke ....

 

 

NOVINKY od PDCS

8.6.2018

Obrázok: Fox Studios via Vox

Zaujímate sa o vzdelávanie PDCS? O naše semináre, či vzdelávacie olovranty? Páčia sa Vám akcie ako Čítajme spolu alebo tohtoročná konferencia Face To Face? Aj my v PDCS sa snažíme, aby sme informácie posielali len tým, ktorí o ne majú skutočný záujem. Ak chcete byť súčasťou diania v PDCS, ponúkame Vám možnosť zasielania noviniek o akciách, ktoré pre Vás radi organizujeme. Ak máte záujem dostávať od nás novinky aj mailom (1 až 2 mesačne), môžete tak urobiť vyplnením formulára, v ktorom stačí označiť, aké informácie chcete dostávať. 

FORMULÁR

 

 

 

Môže nás dejepis zachrániť pred extrémizmom?

Blog, 5.9.2018

Bývalý neonacista Tom Olsen, ktorý pracuje v oblasti prevencie radikalizmu v Nórsku, často rozpráva o tom, ako sa v mladosti dostal ku krajne pravicovým skupinám. On totiž nespĺňal stereotypné charakteristiky mladíka, ktorý by mal byť z problémovej rodiny, kde by sa mu nedostávalo dosť lásky či pozornosti. Práve naopak. Vyrastal v milujúcej rodine a dobrom prostredí. Čo teda spôsobilo jeho sympatie k neonacizmu? Učiteľka dejepisu. Spomína, že keď sa na hodine prihlásil a chcel sa rozprávať o krutostiach spôsobených spojencami počas bombardovania Drážďan v druhej svetovej vojne, učiteľka ho zahriakla a nedovolila jeho ďalšie otázky. Mladík rozčúlený jednostrannosťou učebnice a nespravodlivosťou učiteľky začal hľadať informácie inde. A našiel skupinu mladých, čo mu podali alternatívnu verziu dejín...

Čítaj ďalej...

OTVORENÉ KURZY

 • Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, ľuďmi) 25.-26.9.2018 130 € +


  Marie Stracenská

  Trénerka kurzu

  Na kurze sú voľné 3 miesta.

  Ako udržať pozornosť publika? Ako prezentovať seba, organizáciu, produkt...? Chcete zaujať, jasne vysvetliť, o čo vám ide, presvedčiť publikum o svojich nápadoch? Bojíte sa trémy, množstva neznámych ľudí, témy, neočakávaných otázok, časového stresu, kamery, zmeny významu toho, čo hovoríte, reakcií vo vystúpení?

  | Objednať kurz

  Zobraziť viac
 • Leadership 2.0 4.-5.10.2018 140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Môže byť aj hĺbavý introvert s nevýrazným hlasom dobrým lídrom? Vyjasníme si, ako sa posledné roky mení predstava o ideálnom lídrovi - čo je tranzičné a transformačné vedenie  „followership“, transakčné a transformačné vedenie, v čom spočíva facilitatívny a situačný leadership? Čo funguje vo vedení ľudí z generácie X, generácie Y a generácie Z? Opíšeme dobré príklady efektívnej stratégie vo vedení ľudí.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako rozvíjať kreativitu 8.-9.11.2018 140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Máte pocit, že „po starom“ to už nejde? Skúste po novom! Potrebujete nové, originálne nápady, inovácie a odvahu? Viete, že tvorivosť nie je daná, vďaka špecifickým nástrojom ju možno kultivovať a stimulovať. Účastníci kurzu si v cvičeniach na základe príkladov z vlastných organizácií osvoja takéto nástroje a triky.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako sa brániť manipulácii a konšpiratívnemu mysleniu 22.-23.11.2018 140 € +


  Dušan Ondrušek
  Marek Jurkovič

  Tréneri kurzu

  Ako rozpoznať manipuláciu v médiách a v každodennej komunikácii? Ako sa prejavuje konšpiračné myslenie (tzv. prejav lenivej mysle a osobnej neistoty)? V čom spočíva ich atraktivita - triviálny pohľad na svet v komplexnej a zahusťujúcej sa džungli informácií, ktoré je ťažko triediť a štruktúrovať. Na základe videí a prípadových štúdií z konšpiračných kampaní a na základe prehrávania rôznych manipulačných trikov sa naučíme rozoznávať, preventívne sa pripravovať na takéto situácie a brániť sa, keď sa v nich ocitneme.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 29.-30.11.2018 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  NOVÉ - vyhlásený ďalší termín kurzu

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Objednať kurz

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova