Webinár: Príprava na svet s umelou inteligenciou: ChatGPT mení spôsob, akým (sa) učíme. Čo s tým?

Vnímate to tiež? Že ChatGPT robí vlny v školstve a vzdelávaní? Vyvoláva zvedavosť, skepsu, obavy, aj nadšenie. Na webinári si ukážeme, ako prepájať človečinu v práci učiteľa/školiteľa s technickými nástrojmi ako ChatGPT či Bing Chat. Odvážne vám môžeme sľúbiť, že budete lepšie vedieť nielen to, ako s nimi pracovať, ale aj kedy ich naopak odložiť bokom. 


 • Dátum konania

  Podľa záujmu

  Čas konania

  16:00 - 18:00 hod

 • Miesto konania

  Online cez platformu Zoom

 • Cena kurzu

  36.00€
  Zlavy na kurzy

Webinár: Príprava na svet s umelou inteligenciou: ChatGPT mení spôsob, akým (sa) učíme. Čo s tým?

Či už bez umelej inteligencie, alebo s ňou, v PDCS vzdelávame druhých aj seba a baví nás to. Ako lektori dospelých vieme, že učenie je už dávno oveľa bohatšie, než len odovzdávanie poznatkov. Pomáhame druhým ujasniť si postoje a hodnoty, aj objavovať a zlepšovať zručnosti potrebné pre svet. Pre ten svet, ktorý práve teraz dáva viac a viac priestoru umelej inteligencii. A očakáva, že vzdelávanie pre život to zohľadní.

Po skúsenostiach s digitálnou generáciou Z a Alfa, ktoré vyrástli so sociálnymi sieťami, vieme, že aj umelá inteligencia bude pre nich druhou prirodzenosťou. Neočakávajme čokoľvek iné. Objavujeme, ako ju začleniť do našich vyučovacích hodín aj vzdelávacích podujatí. A všetci naraz – dospelí aj deti – sa učíme s ňou spoluexistovať.

Predstavte si, že máte digitálneho asistenta, ktorý vám pomôže odpovedať na otázky žiakov, poskytne personalizovanú spätnú väzbu a príde aj s novým plánom na vyučovaciu hodinu. Dnes je týmto digitálnym asistentom ChatGPT (od firmy OpenAI), v horizonte dní pribudne Bing Chat (od Microsoftu), a do jari aj Bard (od Google-u).

Poďte si spolu s nami na webinári položiť otázku, či by Komenský, Vygotský, Montessori reinterpretovali svoje učenie pre novú generáciu vo svetle dostupnosti umelej inteligencie.

Okrem dôležitého zamyslenia o dotykoch pedagogiky s umelou inteligenciou získate aj praktické ukážky, ako použiť ChatGPT alebo Bing Chat na prípravu hodín, dizajnu školenia, cielené rešeršovanie zdrojov či tvorbu testov.

Spolu sa pozrieme, ako nástroje umelej inteligencie vnímať nie ako náhradu človeka, ale skôr jeho pravú ruku, keď učí/školí s dôrazom na ľudskú individualitu, autentickosť a tvorivosť.

Kurz prebehne online cez Zoom v čase od 16:00 - 18:00 hod. Link na prihlásenie Vám pošleme po prijatí prihlášky. 

Ako: prednáškovo aj interaktívne (vlastný prístup na ChatGPT a základná znalosť angličtiny sú vítané, ale nevyžadujú sa)

Čo si odnesiete: tipy, ako „čarovať“ s ChatGPT/Bing Chat, príklady inštrukcií pre ChatGPT/Bing Chat, kontakty na komunitu ľudí s otvoreným myslením a zdravou dávkou kritického uvažovania o umelej inteligencii vo vzdelávaní


Vypočujte si podcast na tému AI s lektorom Petrom Guštafíkom


Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016