Ako písať, aby nás čítali

Tento kurz vám vieme ponúknuť aj online. Viac informácií o online verzii kurzu nájdete v PDF súbore

Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?


 • Dátum konania

  19.01.2021 - 20.01.2021

 • Miesto konania

  PDCS, Štúrova 13, Bratislava, 3. poschodie

 • Cena kurzu

  150.00€
  Zlavy na kurzy

Ako písať, aby nás čítali

Kurz je určený všetkým tým, ktorí sa pokúšajú prostredníctvom blog postov či statusov na sociálnych sieťach (Facebook, Twitter, LinkedIn) nielen zabávať a informovať, ale aj vzdelávať širšiu či odbornejšiu verejnosť. Budeme sa učiť, ako písať pútavo a zrozumiteľne o odborných témach a neskĺzať pritom do bulvarizácie. Tieto zručnosti sa môžu hodiť aj tým, ktorí píšu správy z projektov, tlačové správy, či iné pracovné texty, ktoré by sme radi robili príťažlivými pre čitateľov. Zamyslíme sa preto spolu nad cieľovou skupinou našich textov, využijeme storytelling, pohráme sa so štylistikou, melódiou vety, nadpismi, vizuálom vo vzťahu k textu. Väčšinu času budeme písať a diskutovať o napísanom.

Tento tréning vám dodá sebavedomie a zručnosti vytvoriť úspešný blog, stránku, či stream na sociálnych sieťach, ktorý podporí vašu prácu a pritiahne čitateľov k pravidelnému obsahu, ktorý si obľúbia.


Program tréningu zahŕňa:

 • Diskusie o textoch vlastných i cudzích, úpravu, vylepšovanie, skracovanie, prispôsobovanie rôznym platformám a formátom
 • Zamyslenie sa nad cieľovou skupinou, jej očakávaniami, potrebami, preferenciami
 • Hranie sa s jazykom, úskalia a radosti slovenčiny, ale aj umenie použitia čechizmov či anglikanizmov, štylistika
 • Strorytelling – ako využiť silu príbehu v extrémne rýchlom online svete
 • Ako využiť obrázky, či príbehy z beletrie zdanlivo nesúvisiace s témou blogu
 • Titul, ktorý priťahuje lajky – ako na to?
 • Písanie, písanie, písanie a diskutovanie

Kurz je dvojdňový. Účastníci kurzu získajú elektronické materiály (vo formáte PDF) v rozsahu najmenej 30 strán, zoznam podpornej literatúry vrátane linkov na online zdroje a videá a certifikát. Príprava: Každý účastník potrebuje svoj vlastný laptop/tablet na písanie.

Kto vás kurzom prevedie?

Zúčastnili ste sa kurzu?

Máme pre vás pripravené materiály na stiahnutie. Stačí zadať heslo a získate prístup k všetkým materiálom, ktoré sme pre vás pripravili.

Súvisiace články

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Office manažérka

  Monika Straková

  Office manažérka


  / +421 2 5292 5016