PDCS / Radosť z dialógu, poznávania a zmeny

Radosť z dialógu, poznávania a zmeny

Milé priateľky, milí priatelia. Zmeny, ktorým ako spoločnosť aktuálne čelíme v súvislosti s pandémiou COVID-19, sú veľmi zásadné. Aj nám v PDCS chýbajú osobné stretnutia, workshopy, konferencie, na ktorých sme spolu s vami zažívali silu a radosť osobnej interakcie a ktoré sa nateraz presunuli buď do neurčitej budúcnosti alebo – v inej podobe – do virtuálneho priestoru. Uvedomujeme si, že potreba dialógu nie je dnes o nič menšia, keď pracovné stretnutia aj kamarátske diskusie zažívame pred kamerou a obrazovkou. To, čo mnohí oceňujete na kurzoch PDCS – priateľské prostredie a formáty podnecujúce nielen zvedavosť a hľadanie praktických riešení, ale aj posilňovanie zručností, nateraz prenášame do online prostredia. Záleží nám, aby sme v tejto komunikácii na diaľku s vami zachovali radosť z dialógu, poznávania a zmeny. Už dnes vás kontaktujeme s alternatívami, ako zachovať aj v tejto situácii priestor pre kvalitné vzdelávanie a hľadanie nových riešení. Zostávame teda v kontakte - nateraz online. Kolumbijský spisovateľ Gabriel García Márquez kedysi písal o "láske v čase cholery". V dnešnej dobe potrebujeme šíriť dôveru v čase Korony...

Čomu sa venujeme


Pracujeme na tom, aby sa ľudia dokázali rozprávať

Vzdelávame v oblasti konfliktov a rozvoja, vedieme komunitné stretnutia aj procesy participatívneho rozhodovania. Pôsobíme v troch hlavných oblastiach:  

VZDELÁVAME CEZ ZÁŽITOK


Poskytujeme kurzy zamerané na rozvoj zručností pre jednotlivcov, skupiny a organizácie

 • Kurz: Online facilitácia

  Pracujete z domu a v súčasnosti riešite, ako efektívne zorganizovať a viesť poradu mimo pracovisko, prípadne projektové či iné pracovné stretnutie prostredníctvom online nástrojov? V aktuálnej situácii vám prinášame možnosť absolvovať kurz so zameraním na Online facilitáciu porád a stretnutí, ktorý reflektuje súčasné dianie.  Využite čas, ktorý mnohí z vás trávia doma a získajte nové zručnosti. Kurz sa koná od 9:00 do 12:30 a účastníci pred kurzom dostanú inštrukcie k pripojeniu sa online. 

  • Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

   Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

  • 08.04.2020 - 08.04.2020

 • Kurz: De-polarizácia: Ako premosťovať rozdelené komunity

  Snažíme sa reagovať na aktuálnu situáciu a priniesť vám náš kurz netradične ONLINE. Kurz sa bude realizovať v dvoch častiach v termíne 9.4. a 15.4. od 9:00 - 12:30 hod. V hodnotovo rozdelených skupinách a komunitách sa nám väčšinou nedarí nachádzať konsenzus. Organizovať a viesť dialóg v skupinách, ktoré stoja proti sebe, je mimoriadne ťažké – technicky a v prekonávaní pocitov krívd, nepochopenia. Napriek tomu je to mimoriadne potrebné. Hlavnou témou kurzu sú postupy zamerané na depolarizáciu a nachádzanie konsenzu.

  • Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

   Dušan Ondrušek / Senior tréner, konzultant

  • 09.04.2020 - 15.04.2020

 • Kurz: Kríza a stres ako príležitosť pre rast

  Snažíme sa reagovať na aktuálnu situáciu a priniesť vám náš kurz netradične ONLINE. Kurz sa bude realizovať v dvoch častiach v termíne 17.4. a 24.4. od 9:00 do 12:30 hod. Stres alebo kríza. Téma v súčasnosti viac než aktuálna. Sú bežnou súčasťou našich životov a učíme sa, ako im predchádzať a ako s nimi bojovať. Väčšinou na stres, neúspechy, krízu nazeráme ako na niečo zlé. kríza a stres však môžu byť výnimočnou príležitosťou pre nás osobný rast. V rámci nášho online kurzu sa pozrieme na to, ako zvládať každodenný stres a krízové situácie, čo nás môže aktuálna pandémia naučiť, ako ju zvládnuť a ako si osvojiť zdravé stratégie zvládania, ktoré nám pomôžu teraz, ale aj v budúcnosti. 

  • Miroslava Žilinská / Trénerka, konzultantka

   Miroslava Žilinská / Trénerka, konzultantka

  • 17.04.2020 - 24.04.2020

 • Kurz: Negociácia (efektívne postupy vyjednávania v práci a v medziľudských vzťahoch)

  Situáciu a karanténne opratrenia pozorne sledujeme. O forme, možnostiach realizácie a prípadného presunu kurzu Vás budeme včas informovať. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte prosím Moniku Strakovú na monika@pdcs.sk.

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov. Na otvorenom kurze Negociácia sa podnikatelia pripravujú ako ustáť tlak pozičného jednania silnejšieho partnera, pracovníci verejnej správy ako vytvoriť priestor na dohodu aj v rámci rokovaní medzi oddeleniami či rezortmi, projektoví manažéri mimovládnych organizácií zasa ako riešiť zlyhania v partnerstvách s inými organizáciami.

  • Peter Guštafík / Tréner, facilitátor

   Peter Guštafík / Tréner, facilitátor

  • 14.05.2020 - 15.05.2020

 • Kurz: Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, pred ľuďmi)

  Pozor! Z dôvodu kraranténnych opatrení presúvame konanie kurzu na termín 11.-12. jún 2020.  

  Ako udržať pozornosť publika? Ako prezentovať seba, organizáciu, produkt...? Chcete zaujať, jasne vysvetliť, o čo vám ide, presvedčiť publikum o svojich nápadoch? Bojíte sa trémy, množstva neznámych ľudí, témy, neočakávaných otázok, časového stresu, kamery, zmeny významu toho, čo hovoríte, reakcií vo vystúpení?

PRÍBEHY, ZAMYSLENIA, ČLÁNKY


Píšeme o našich zážitkoch, diskutujeme verejne. Nebojíme sa.

Zdieľame s vami naše úvahy, veselé i smutné príbehy, klebety, názory, odporúčania na čítanie. Či už hľadáte pobavenie alebo inšpiráciu , ponorte sa s nami do myšlienok.

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Office manažérka

  Monika Straková

  Office manažérka


  / +421 2 5292 5016