PDCS / Radosť z dialógu, poznávania a zmeny

Radosť z dialógu, poznávania a zmeny

Aj napriek sťaženým podmienkam pokračujeme ďalej v našej práci a aktivitách, ktoré pre vás pripravujeme. Tešíme sa, že naďalej sledujete naše blogy, podcasty, aj komunikáciu cez sociálne siete. Pokračujeme v našich otvorených kurzoch, ktoré realizujeme aktuálne online a keď sa epidemická situácia zlepší, plánujeme pre vás prezenčné kurzy.  V závere roka 2020 sme vydali originálnu audioknihu Sigany - Príbehy afrického kmeňa Luo, ktorú pre Vás narozprávala Sheba Juliet.  A ak ste unavení z negatívnych správ, oddýchnite si pri piatich príbehoch, ktoré ukazujú rôznych občianskych aktérov a ich počínanie si v pandemickom roku 2020. 

Za týmito dverami všetko končí, tu ste hasič

Majú svoje rodiny, svoju prácu, no popri tom sú aj dobrovoľní hasiči. Po celom Slovensku je ich mnoho a počas koronakrízy urobili obrovské množstvo roboty. Pozrite sa, ako sa darilo dobrovoľným hasičom v obci Soblahov a komu a ako pomáhali.

Čomu sa venujeme


Pracujeme na tom, aby sa ľudia dokázali rozprávať

Vzdelávame v oblasti konfliktov a rozvoja, vedieme komunitné stretnutia aj procesy participatívneho rozhodovania. Pôsobíme v troch hlavných oblastiach:  

VZDELÁVAME CEZ ZÁŽITOK


Poskytujeme kurzy zamerané na rozvoj zručností pre jednotlivcov, skupiny a organizácie

 • Kurz: ONLINE: Vedenie porád a skupinové rozhodovanie online

  Pracujete z domu resp. z rôznych miest a riešite, ako efektívne zorganizovať a viesť poradu mimo pracovisko, projektové či iné pracovné stretnutie prostredníctvom online nástrojov? V aktuálnej situácii vám prinášame možnosť absolvovať jeden alebo viacero z kurzov so zameraním na online facilitáciu stretnutí, porád a konferencií, prípadne na riadenie tímu na diaľku. Kurzy sa konajú vždy od 9:00 do 13:00. Účastníci pred kurzom dostanú inštrukcie ako sa pripojiť online.  

  • Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

   Karolína Miková / Riaditeľka, trénerka a facilitátorka

  • 03.03.2021 - 03.03.2021

 • Kurz: ONLINE: Vyjednávame na diaľku

  Pravdepodobne komunikujete s dodávateľmi kvôli zníženiu nákladov. Možno rozprávate s projektovými partnermi, aby akceptovali posun v aktivitách. Alebo s nájomníkmi, aby vám zaplatili nájomné včas. Či so zamestnávateľom, aby vám neprimerane neskracoval úväzok a neznižoval mzdu? V čase veľkých zmien, aké práve zažívame, sa často potrebujeme s druhými dohodnúť. Niekedy požiadať o zhovievavosť, inokedy trvať na dodržaní dohodnutých podmienok. Vyjednávame a hľadáme riešenia, ktoré zmiernia už tak komplikovanú situáciu. 

  • Peter Guštafík / Tréner, facilitátor

   Peter Guštafík / Tréner, facilitátor

  • 09.03.2021 - 09.03.2021

 • Kurz: ONLINE: Improvizace v práci lektora

  Jak fungují základní principy improvizace, které se učí improvizační herci, v práci lektora? Zaměříme se na to, jak se dokázat uvolnit a zůstat tvořivý i v situacích, kdy ztrácíme půdu pod nohama, protože původní scénář nevyšel, když zjistíme, že nemáme materiál na klíčovou aktivitu, když nás zaskočí reakce účastníka nebo když jako lektor udělám chybu.

  • Mgr. Václav Wortner, Ph.D. / Lektor

   Mgr. Václav Wortner, Ph.D. / Lektor

  • 18.03.2021 - 19.03.2021

 • Kurz: ONLINE: De-polarizácia: Ako premosťovať rozdelené komunity

  V hodnotovo rozdelených skupinách a komunitách sa nám väčšinou nedarí nachádzať konsenzus. Organizovať a viesť dialóg v skupinách, ktoré stoja proti sebe, je mimoriadne ťažké – technicky a v prekonávaní pocitov krívd, nepochopenia. Napriek tomu je to mimoriadne potrebné. Hlavnou témou kurzu sú postupy zamerané na depolarizáciu a nachádzanie konsenzu.

  • Dušan Ondrušek / Senior tréner a konzultant

   Dušan Ondrušek / Senior tréner a konzultant

  • 04.05.2021 - 04.05.2021

PRÍBEHY, ZAMYSLENIA, ČLÁNKY


Píšeme o našich zážitkoch, diskutujeme verejne. Nebojíme sa.

Zdieľame s vami naše úvahy, veselé i smutné príbehy, klebety, názory, odporúčania na čítanie. Či už hľadáte pobavenie alebo inšpiráciu , ponorte sa s nami do myšlienok.

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016