Vzdelávanie

Pozvánka na workshop: Ako sa správať v kontakte s násilím

Otvárame prihlasovanie na workshop Ako sa správať v kontakte s násilím, ktorý sa bude konať v rozsahu 1,5 dňa 16.–17. februára v Bratislave v partnerstve s Teach for Slovakia.


 • Zdieľajte s okolím

  • Adela Tihláriková

   Adela Tihláriková

   25.01.2022 / 2 minúty čítania / prečítané 1455x

Otvárame prihlasovanie na workshop Ako sa správať v kontakte s násilím, ktorý sa bude konať v rozsahu 1,5 dňa 16.–17. februára v Bratislave v partnerstve s Teach for Slovakia. Workshop je určený pre ľudí pracujúcich v oblasti vzdelávania, ktorí sa vo svojej práci stretávajú s mládežou, ktorá môže mať sklony k násiliu, či s mládežou zo sociálne znevýhodneného prostredia. Témou vás prevedú skúsení lektori PDCS Dušan Ondrušek a Zuza Fialová.

Workshop sa koná v partnerstve s neziskovou organizáciou Teach for Slovakia, ktorá okrem iného poskytuje podporu učiteľom, ktorí pracujú v náročných podmienkach pri práci so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. Často riešia konfliktné situácie, v ktorých žiaci prejavujú slovné alebo fyzické násilie.

Pre koho je workshop určený: Pre ľudí pracujúcich v oblasti vzdelávania, ktorí sa vo svojej práci stretávajú s mládežou, ktorá môže mať sklony k násiliu, či s mládežou zo sociálne znevýhodneného prostredia. 

Kedy, kde a ako: Workshop sa bude konať v Bratislave, adresa: Pasáž Luxor – Štúrova 3, 811 02 Bratislava, 16. februára 13:00-17:00 hod. a 17. februára 09:00-17:00 hod. Ak je to možné, radi by sme vás poprosili o príchod 10 minút pred začiatkom tréningu a o pripravenie green passu alebo iného dokladu o očkovaní. Pre bezpečnosť všetkých účastníkov by sme vás tiež chceli poprosiť, aby ste si v čase 24 hodín pred konaním kurzu urobili covid test. S ohľadom na bezpečnosť by sme všetkých účastníkov radi poprosili o nosenie respirátora počas celého trvania workshopu.

Registrácia: Prosíme o vyplnenie jednoduchého registračného formulára. Registrácia prebieha do 10. februára. Počet miest na workshope je obmedzený, v prípade prekročenia kapacity uprednostníme skôr prihlásených kandidátov a kandidátky. Registračný formulár nájdete tu.

Cena: Účastníci zaplatia vložné 25 eur. Táto cena kurzu je možná vďaka financovaniu Teach for Slovakia a podpore z programu ACF – Slovakia.

 

Kto bude program viesť: 

Dušan Ondrušek, senior tréner, konzultant, psychológ, jeden z najlepších slovenských odborníkov na transformáciu konfliktov. V poslednom období rozvíja témy ako obrana proti manipuláciám, polarizácia spoločnosti a de-radikalizácia. Pracoval vo viac ako 50 krajinách na všetkých kontinentoch.

Zuza Fialová, odborníčka v oblasti riešenia konfliktov, ľudských práv a komunikácie. Pracovala pre viaceré medzinárodné organizácie, vzdelávacie inštitúcie a štátne orgány na Slovensku i v zahraničí. Vedie Akadémiu dialógu PDCS, ako aj špecializované tréningy pre učiteľov rôznych typov škôl.

 

V prípade otázok prosím kontaktujte Adelu Tihlárikovú na adela@pdcs.sk

 

Workshop je súčasťou projektu Občianski lídri na dlhé trate podporeného z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. 
  • Komunity
  • Hodnotové konflikty
  • Európa

 • Adela Tihláriková

  Adela Tihláriková

  Adela Tihláriková vyštudovala žurnalistiku na Univ... Zobraziť viac >

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016