Osobnostný rozvoj

Pozvánka na online kurz: Bezpečnejšie v online svete

Aké sú riziká v online prostredí, ako a prečo sme voči nim zraniteľní a čo vieme urobiť na predchádzanie či minimalizovanie škôd u nás samých a v našich organizáciách?


 • Zdieľajte s okolím

  • Lukáš Zorád

   Lukáš Zorád

   08.09.2020 / 2 minúty čítania / prečítané 490x

V čoraz prepojenejšom svete, kde sa na internet pripája všetko vrátane našich domácich spotrebičov, je naša bezpečnosť v online prostredí prepojená s našou bezpečnosťou v každodennom fyzickom svete. Okrem kľúčov od dverí nosíme aj mnoho ďalších kľúčov, hesiel a kódov (používateľské mená, heslá, čísla PIN atď.). Tie sú nevyhnutné na ochranu našich údajov, často veľmi citlivých, ktoré môžu byť predmetom záujmu horlivých podnikavcov. Aké sú riziká v online prostredí, ako a prečo sme voči nim zraniteľní a čo vieme urobiť na predchádzanie či minimalizovanie škôd u nás samých a v našich organizáciách?


Na tieto otázky ponúka základné odpovede náš online kurz, ktorý realizujeme v spolupráci s Techsoup Europe. Získate na ňom lepšie porozumenie najväčším a najbežnejším hrozbám a spôsobom prevencie, začnete si vytvárať plán postupného zlepšovania online bezpečnosti pre seba aj pre vašu organizáciu. Jeho súčasťou môže byť napríklad: použitie správcu hesiel, VPN, lepšie udeľovanie administrátorských právomocí, bezpečnejšia práca s e-mailom aj doplnkami v prehliadači, ochrana pred útokmi ako phishing, ransomware apod.


Celý kurz bude realizovaný v štyroch online stretnutiach trvajúcich x 3,5hodiny (aj s prestávkou) a je určený primárne organizáciám občianskej spoločnosti zo Slovenska a Česka, ale aj individuálnym aktivistom, či menším firmám, v ideálnom prípade členom tímu, ktorí majú dosah na nastavovanie a zlepšovanie fungovania online bezpečnosti v organizácii. V oblasti kyber-bezpečnosti môžete byť aj úplní začiatočníci (so základnými technickými zručnosťami) alebo aj mierne pokročilí (ak si potrebujete aktualizovať a systematizovať svoje zručnosti kyber-bezpečnosti).

Jazyk kurzu: Slovenský

Prihlášky sú otvorené do naplnenia kapacity 15 účastníkov na jednom kurze (v jednej skupine). Za jednu organizáciu sa môžu prihlásiť aj viacerí účastníci. 


Dôležité upozornenie, Deadline na prihlásenie sa na kurz je vždy 6 týždňov pred začatím kurzu. Keďže kurz je financovaný ministerstvom zahraničných vecí USA sme povinní kontrolovať jednotlivcov z kontrolných zoznamov terorizmu, aby sme zabezpečili, že sa na podporu terorizmu nepoužijú žiadne prostriedky. Prosím, dôsledne vyplňte nasledujúce formuláre viažuce sa k jednotlivým dátumom tréningov.


Kurz bude prebiehať v nasledovných termínoch:

Skupina A: 3.11., 5.11., 12.11., 26.11.2020, vždy od 9:00 do 12:30 Link na prihlásenie

Skupina B: 4.11., 6.11., 13.11., 27.11.2020, vždy od 9:00 do 12:30 Link na prihlásenie 

Skupina C: 12.1., 14.1., 19.1., 21.01.2021 vždy od 9:00 do 12:30 Link na prihlásenie


Kurzy sú financované v rámci projektu “Media Literacy Accelerator”, ktorý koordinuje Techsoup Europe a účastníci hradia len symbolický registračný poplatok 29 eur, k čomu vám pošleme inštrukcie po potvrdení vašej registrácie.


Informácie o lektoroch z PDCS

Peter Guštafík, tréner a konzultant PDCS, ktorý pomáha mimovládnym organizáciám a inštitúciám verejnej správy v rôznych oblastiach. V PDCS sa dlhodobo stará o nastavenie vnútorných systémov online bezpečnosti a bezpečnosti zdieľaného vnútorného systému organizácie.

Lukáš Zorád, Projektový manažér PDCS ktorý sa venuje rôznym projektom zameraným na prevenciu radikalizácie mládeže a polarizáciu, sa pred niekoľkými rokmi stal obeťou kyberútokov a odvtedy sa systematicky začal zaujímať o bezpečnosť aj súkromie v online priestore. V tejto téme absolvoval týždenné školenie Techsoup Europe vo Varšave, kde sa učil o kyberbezpečnosti od etických hackerov a technologických špecialistov.

Partner: 

Techsoup Europe, garant odborného obsahu


  • Komunity
  • Hodnotové konflikty
  • Európa

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Office manažérka

  Monika Straková

  Office manažérka


  / +421 2 5292 5016