Osobnostný rozvoj

Pozvánka na online kurz: Bezpečnejšie v online svete

Aké sú riziká v online prostredí, ako a prečo sme voči nim zraniteľní a čo vieme urobiť na predchádzanie či minimalizovanie škôd u nás samých a v našich organizáciách?


 • Zdieľajte s okolím

  • Lukáš Zorád

   Lukáš Zorád

   08.09.2020 / 3 minúty čítania / prečítané 4074x

V čoraz prepojenejšom svete, kde sa na internet pripája všetko vrátane našich domácich spotrebičov, je naša bezpečnosť v online prostredí prepojená s našou bezpečnosťou v každodennom fyzickom svete. Okrem kľúčov od dverí nosíme aj mnoho ďalších kľúčov, hesiel a kódov (používateľské mená, heslá, čísla PIN atď.). Tie sú nevyhnutné na ochranu našich údajov, často veľmi citlivých, ktoré môžu byť predmetom záujmu horlivých podnikavcov. Aké sú riziká v online prostredí, ako a prečo sme voči nim zraniteľní a čo vieme urobiť na predchádzanie či minimalizovanie škôd u nás samých a v našich organizáciách?


Na tieto otázky ponúka základné odpovede nový online kurz, ktorý realizujeme vďaka iniciatíve Techsoup Europe. Získate na ňom lepšie porozumenie najväčším a najbežnejším hrozbám a spôsobom prevencie, začnete si vytvárať plán postupného zlepšovania online bezpečnosti pre seba aj pre vašu organizáciu. Jeho súčasťou môže byť napríklad: použitie správcu hesiel, VPN, lepšie udeľovanie administrátorských právomocí, bezpečnejšia práca s e-mailom aj doplnkami v prehliadači, ochrana pred útokmi ako phishing, ransomware apod.


Celý kurz bude realizovaný v štyroch online stretnutiach trvajúcich x 3,5hodiny (aj s prestávkou) a je určený primárne organizáciám občianskej spoločnosti zo Slovenska a Česka, ale aj individuálnym aktivistom, či menším firmám, v ideálnom prípade členom tímu, ktorí majú dosah na nastavovanie a zlepšovanie fungovania online bezpečnosti v organizácii. V oblasti kyber-bezpečnosti môžete byť aj úplní začiatočníci (so základnými technickými zručnosťami) alebo aj mierne pokročilí (ak si potrebujete aktualizovať a systematizovať svoje zručnosti kyber-bezpečnosti).

Jazyk kurzu: Slovenský

Prihlášky sú otvorené do naplnenia kapacity 15 účastníkov na jednom kurze (v jednej skupine). Za jednu organizáciu sa môžu prihlásiť aj viacerí účastníci. 


Kurz bude prebiehať v nasledovných termínoch:

Skupina A: 3.11., 5.11., 12.11., 26.11.2020, vždy od 9:00 do 12:30 Kurz už prebieha

Skupina B: 4.11., 6.11., 13.11., 27.11.2020, vždy od 9:00 do 12:30 Termín je presunutý na február 2021

Skupina C: 12.1., 14.1., 19.1., 21.01.2021 vždy od 9:00 do 12:30 Kurz už prebieha

Skupina B: 3.2, 5.2., 10.2. a 12.2.2021, vždy od 9:00 do 12:30 Link na prihlásenie 


Kurzy sú financované iniciatívou Techsoup Europe a pre účastníkov sú bezplatné, no vašu prihlášku považujeme za záväznú.


Informácie o lektoroch z PDCS

Peter Guštafík, tréner a konzultant PDCS, ktorý pomáha mimovládnym organizáciám a inštitúciám verejnej správy v rôznych oblastiach. V PDCS sa dlhodobo stará o nastavenie vnútorných systémov online bezpečnosti a bezpečnosti zdieľaného vnútorného systému organizácie.

Lukáš Zorád, Projektový manažér PDCS ktorý sa venuje rôznym projektom zameraným na prevenciu radikalizácie mládeže a polarizáciu, sa pred niekoľkými rokmi stal obeťou kyberútokov a odvtedy sa systematicky začal zaujímať o bezpečnosť aj súkromie v online priestore. V tejto téme absolvoval týždenné školenie Techsoup Europe vo Varšave, kde sa učil o kyberbezpečnosti od etických hackerov a technologických špecialistov.

Partneri: 

Techsoup Europe, garant odborného obsahu

TECHSOUP EUROPE supports civil society organizationsacross the continent to use the best technology for social change. It equips changemakers with transformative technology products, knowledge, and services so they may benefit from technology and make social change. TechSoup teaches how to use technology for goodand connects unlikely collaborators, such as social activists, hackers, designers, government, local authorities and business partners. TechSoup builds communities with whom ittriesto generate innovative solutions to social challenges.

HIVE MIND —is a harbor for a community of practice. In today’s digital world, our freedom of information is being challenged by sophisticated misinformation and disinformation tactics. We’re here to assist you in the journey of digital transformation and to support these freedoms by building medialiteracy skills throughout civil society and in communities where people come together to form trust and social ties.www.hive-mind.community


Tréning je zároveň súčasťou projektu Občianski lídri na dlhé trate podporeného z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.   


  • Komunity
  • Hodnotové konflikty
  • Európa

 • Môže sa vám ozvať naša Monika?

  Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).

  Prihlásiť sa na odber noviniek
 • Monika Straková - Riaditeľka kancelárie

  Monika Straková

  Riaditeľka kancelárie


  / +421 2 5292 5016