Adela Tihláriková vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského. V PDCS pôsobí od roku 2014 ako manažérka pre projekty v regióne Západný Balkán a trénerka so zameraním na kreatívne písanie a storytelling. Bola tiež súčasťou tímu Matúša Valla v jeho úspešnej kandidatúre na post primátora Bratislavy. Pôsobí aj ako hudobníčka v kapele Bad Karma Boy.
Osobnostný rozvoj
Otvárame: Peer-koučingový program pre líderky a lídrov organizácií a iniciatív občianskej spoločnosti
Otvárame prihlasovanie na jedinečný peer-koučingový program pre líderky a lídrov organizácií a iniciatív občianskej spoločnosti.
-
Zdieľajte s okolím
-
-
Adela Tihláriková
18.11.2021 / 2 minúty čítania / prečítané 1600x
-
Byť lídrom je náročné. Daňou za slobodu a priestor ovplyvňovať smerovanie vlastných organizácií a programov býva zvláštna izolovanosť. Bežní pracovníci organizácií sa v záťažových, náročných situáciách môžu obrátiť so žiadosťou o pomoc na svojich kolegov alebo nadriadených. Ale pokiaľ prežívajú rozhodovacie dilemy, neriešiteľné problémy a neistoty samotní lídri a líderky, nemajú tak ľahkú možnosť získať podporu. Nie vždy sa dá obrátiť o pomoc na ľudí, ktorých majú a viesť, nie vždy je možnosť získať rady zvonka. Pre ľudí, ktorí si nezažili osamelosť lídra, je to nepredstaviteľná situácia.
V rámci programu Občianski lídri na dlhé trate by sme riaditeľkám a riaditeľom občianskych organizácií chceli poskytnúť priestor, kde si môžu navzájom poskytnúť podporu, ktorú môže poskytnúť len skupina s podobnou skúsenosťou z vedúcej pozície.
Čo vám ponúkame: Peer-koučingový program pre líderov a líderky organizácií a iniciatív občianskej spoločnosti, kde v rámci bezpečnej uzavretej skupiny otvoríme témy líderských výziev a inšpirácií za facilitačnej podpory odborníkov a odborníčok z PDCS.
Pre koho je program určený: Pre lídrov a líderky občianskych organizácií a iniciatív.
Čo je cieľom programu: Vytvoriť bezpečný priestor pre zdieľanie líderských výziev ako napríklad:
- tvoriví a výkonní experti, bez ktorých by organizácia nebola schopná fungovať, ale z hľadiska ich riadenia sú nároční a aj pre ostrieľaného lídra je komunikácia s nimi niekedy nočnou morou;
- opakované neistoty keď organizácia alebo program trpí striedavo nedostatkom financií a schopných pracovníkov a líder zažíva stresy „kapitána lode v búrke“;
- etické dilemy, ktoré organizácia predtým nezažila a na ich riešenie neexistuje hotový recept;
- ako sa vysporiadať s nezvládnuteľným množstvom úloh, vyhorenosťou a prepracovanosťou v čase, keď by bolo potrebné prerušiť aktivity, ale nedá sa;
- ako fungovať ako líder či líderka – teda ako úspešne delegovať, citlivo a účinne vyjadrovať kritiku, mediovať, vysporiadať sa s pocitmi vlastnej bezmocnosti a pritom dodávať energiu ostatným, nezaťažene čítať spätnú väzbu a chváliť, chváliť, chváliť.
Kedy, kde a ako: Peer-koučingové stretnutia budú prebiehať v období od decembra do marca, vždy v rozsahu 2-hodín v mesačnom intervale, v online aj offline variante.
Termíny:
- 6.12. (pondelok) 15:00 - 17:00 hod.
- 10.1. (pondelok) 15:00 - 17:00 hod.
- 7.2. (pondelok) 15:00 - 17:00 hod.
- 7.3. (pondelok) 15:00 - 17:00 hod.
Registrácia prebieha do nedele 28.11. Prosíme o vyplnenie jednoduchého registračného formulára. Počet miest na programe je obmedzený, v prípade prekročenia kapacity uprednostníme skôr prihlásených kandidátov a kandidátky.
Program je bezplatný. V prípade otázok prosím kontaktujte Adelu Tihlárikovú na adela@pdcs.sk
Kto bude program viesť:
Dušan Ondrušek, senior tréner, konzultant, psychológ, jeden z najlepších slovenských odborníkov na transformáciu konfliktov. V poslednom období rozvíja témy ako obrana proti manipuláciám, polarizácia spoločnosti a de-radikalizácia. Pracoval vo viac ako 50 krajinách na všetkých kontinentoch.
Filip Vagač, senior konzultant. Pred nástupom do PDCS pracoval tri roky ako grantový manažér pre strednú a východnú Európu v medzinárodnej nadácií Porticus vo Viedni. V rokoch 2011-2013 bol splnomocnencom vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti. Bol spoluzakladateľom Nadácie pre deti Slovenska a priniesol na Slovensko koncept kampane Hodina deťom.
Miroslava Žilinská: Psychologička a trénerka. Pracovala s ľuďmi so závislosťami, venuje sa terapii aj trénovaniu jemných zručností. Učí ako zvládať stres a usporiadať si životné priority, odovzdáva aj trénerské skúsenosti. Zaujíma sa o konflikty vyplývajúce z diskriminácie a znevýhodnenia.
Program je súčasťou projektu Občianski lídri na dlhé trate podporeného z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.
-
- Komunity
- Hodnotové konflikty
- Európa
-
Adela Tihláriková
Adela Tihláriková vyštudovala žurnalistiku na Univ... Zobraziť viac >
-
Môže sa vám ozvať naša Monika?
Ak chcete mať čerstvé informácie o našich lunchseminároch, otvorených kurzoch, konferenciách, či vzdelávacích olovrantoch, nechajte nám na vás kontakt. Sľubujeme, že vás nebudeme otravovať :).
Prihlásiť sa na odber noviniek -
Monika Straková
Riaditeľka kancelárie