• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Čo si zvnútorniť a čo outsourcovať

Blog, 6.6.2016

Čo sa to deje s našou spoločnosťou, s liberálnou demokraciou a hodnotami, na ktorých stojí? Odpoveď si snažíme sformulovať aj my v PDCS, nielen tak, že reflektujeme dianie v našom okolí, ale aj sledovaním toho, ako na túto otázku odpovedajú sociológovia, psychológovia, ekonómovia... Zaujímavý kúsok skladačky vedia pridať aj ľudia vyjadrujúci sa z pozície náboženstva.

Prečítajte si, ako vidí aktuálne výzvy našej spoločnosti čerstvý nositeľ Templetonovej ceny za rok 2016 Rabbi Jonathan Sacks. 

Viac info....

 

Hľadáme novú posilu do PDCS tímu!

9.6.2016

Do dynamického a otvoreného tímu PDCS hľadáme novú posilu, programovú/-vého koordinátorku/-ra na plný úväzok. Hľadáme človeka so skúsenosťou, ktorý chce skúsiť niečo nové, nebojí sa množstva práce, je pripravený neustále sa učiť a ktorý hodnotovo zapadne do tímu PDCS a do medzinárodnej siete Partners Network.
Viac info... (SK)          
More information... (ENG)

Päť P uvoľneného písania alebo Ako písať, aby nás čítali

Blog, 20.6.2016

Dalton_Ghetti_pisanie

Poznáte to. Zrealizovali ste seminár, ukončili projekt či výskum a teraz treba o tom napísať pre verejnosť do sveta. Sedíte nad prázdnou obrazovkou so zadúšajúcim pocitom, že veď toto predsa nikoho okrem pár zúčastnených nezaujíma. Ako podať šťavnato výsledky vzdelávacieho projektu pre mimovládne organizácie v Tunisku či na Ukrajine, alebo nebodaj závery konzultácií pre združenia pacientov na Slovensku? Ako upútať pozornosť na školenie pre dobrovoľníkov pomáhajúcich utečencom, či diplomovku o psychológii online správania sa mládeže? Zhlboka sa nadýchnite a nerobte paniku. Dá sa to. A nemusíte byť ani nadaný spisovateľ.

Viac info....

OTVORENÉ KURZY

 • Leadership 2.0 28.-29.6.2016 140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Kurz je v tomto termíne naplnený. Predpokladaný termín zima 2016/ jar 2017. 
  Môže byť aj hĺbavý introvert s nevýrazným hlasom dobrým lídrom? Vyjasníme si, ako sa posledné roky mení predstava o ideálnom lídrovi - čo je tranzičné a transformačné vedenie  „followership“, transakčné a transformačné vedenie, v čom spočíva facilitatívny a situačný leadership?

  Čo funguje vo vedení ľudí z generácie X, generácie Y a generácie Z? Opíšeme dobré príklady efektívnej stratégie vo vedení ľudí. 

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Ako písať, aby nás čítali 20.9.2016 60 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 22.-23.9.2016 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Telo ako učiteľ – neverbalita a pohybové správanie v komunikácii a konfliktoch 29.-30.9.2016 130 € +


  Zuzana Vasičak Očenášová

  Trénerka kurzu

  Na kurze sú voľné posledné 2 miesta. 

  Neverbalita a naše pohybové správanie v osobnej a pracovnej komunikácií a v našich konfliktoch je mocným, málo poznaným komunikačným kanálom. To čo sa deje v tomto kanáli môže byť mierou fungovania našich pracovných či osobných vzťahov alebo dôvodom zamrznutia komunikácie a štartovania konfliktu.

  Práca s telom a s našim pohybovým správaním – to nie je len poznanie spoločensky konsenzuálne uznaných giest a postojov. Ide o spoznávanie sveta úžasného samostatného jazyka, ktorý má svoje vlastné princípy a ktorý je viditeľný predovšetkým cez sebapoznania – poznania svojho vlastného unikátneho pohybového profilu.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Time management inak 4.-5.10.2016 140 € +

  Katarína Pázmány
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Tradičné tréningy time managementu väčšinou bývajú zamerané dosť technokraticky: Ako urobiť ešte viac za ešte menej času? Ako vypátrať a odstrániť „zabíjače času“ ako zostavovať „to-do-listy“, ako zvládať dvojnásobok mailov a ako kontrolovať samého seba ešte viac? Ako odhaliť ktoré úlohy sú v schéme ABCD najdôležitejšie a najakútnejšie a ako sa donútiť k výkonu, výsledkom, efektivite?

  Nazdávame sa, že problém s prácou, časom a najmä osobnou spokojnosťou stojí aj inak.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova