• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Bráňme sa banalite! alebo Ako písať, aby sme sa z toho všetci nezbláznili.

Blog, 3.11.2017

Foto zdroj: gratisography.com

Ak chcete rýchly návod na čokoľvek, odíďte z tejto stránky. Myslím to vážne. Tu rýchle návody neposkytujeme. Učíme, ako sa pýtať, ako váhať, ako pomaličky vystavať argumenty, ako spochybňovať, ako nad vecami rozmýšľať, ako objavovať, ako diskutovať, preformulovať svoje stanoviská, opäť diskutovať, ako sa približovať k pravde dva kroky vpred a tri vzad... Neveríme v osvedčené, jednoduché a všeobecne platné postupy. Tých je plný internet a... nefungujú. Ani v písaní, ani v učení, ani v riešení konfliktov či v boji proti extrémizmu. 

Čítaj ďalej...

 

Hľadáme projektovú manažérku/ manažéra

Ponuka práce, 9.11.2017

Foto zdroj: gratisography.com

Do tímu PDCS hľadáme projektovú posilu, veľkosť úväzku je na vzájomnej dohode. Projekty, na ktorých bude nový/á kolega/-yňa spolupracovať sa tematicky venujú globálnemu vzdelávaniu v podmienkach SR aj EÚ. Rovnako aj rozvojovej agende 2030, obzvlášť cieľu 11 (Udržateľné mestá a komunity).

Celý inzerát...

Hľadáme trénera/ trénerku

Ponuka práce, 2.11.2017

Foto zdroj: stockvault.net

Do PDCS tímu hľadáme čerstvé mozgy a novú energiu. Potrebujeme  trénera/-ku na plný úväzok. Hľadáme odvážneho a tvorivého človeka s praxou, ktorý chce skúsiť niečo nové a nebojí sa množstva práce. Človeka, ktorý hodnotovo zapadne do tímu PDCS a je pripravený neustále sa učiť a skúšať nové postupy v učení a konzultovaní.

Celý inzerát...

 

OTVORENÉ KURZY

 • Ako vystupovať presvedčivo (prezentácia pred kamerou, mikrofónom, ľuďmi) 28.-29.11.2017 130 € +


  Marie Stracenská

  Trénerka kurzu

  Ako udržať pozornosť publika? Ako prezentovať seba, organizáciu, produkt...? Chcete zaujať, jasne vysvetliť, o čo vám ide, presvedčiť publikum o svojich nápadoch? Bojíte sa trémy, množstva neznámych ľudí, témy, neočakávaných otázok, časového stresu, kamery, zmeny významu toho, čo hovoríte, reakcií vo vystúpení?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Prezentačné zručnosti: Vecne a pútavo 6.-7.2.2018130 € +

  Zuza Fialová

  Trénerka kurzu

  Kurz je určený všetkým tým, ktorí potrebujú zdokonaliť prezentovanie v odbornom kontexte. Môže byť vhodný pre výskumníkov alebo iných odborníkov, ktorí prezentujú výsledky svojej práce na odborných fórach, konferenciách, okrúhlych stoloch apod., ale aj pre pedagógov, ktorí chcú inovatívne realizovať svoje prednášky. Takisto sa venuje schopnosti prezentovať odborné témy laickému publiku, schopnosti zaujať účastníkov, prezentovaniu v časovom strese, zvládaniu trémy či problémových situácií počas prezentácie.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých - akreditovaný vzdelávací program) 8.-9.2.2018 200 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Tréning trénerov II. (Participatívne postupy vo vzdelávaní dospelých) nadväzuje na prvú časť tohto vzdelávacieho programu. Ak uvažujete nie len o samotných technikách a metodikách, ale zaujíma vás aj, ako sa dopracovať k dizajnu, k meraniu potrieb a napokon k hodnoteniu participatívnych postupov, potom je tento vzdelávací prorgam určený práve Vám. Pomôže Vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si plánovacie a evaluačné zručnosti v kontexte tréningov. Vzdelávací program je akreditovaný.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Keď samospráva komunikuje 21.2.201885 € +


  Nora Remiarova

  Nora Gubková

  Trénerky kurzu

  Informovanie a komunikácia nie je to isté, o to viac to platí v samospráve. Náš kurz je určený pre zamestnancov miestnych úradov, ktorí prichádzajú do styku s verejnosťou či médiami, prípadných kandidátov na volené funkcie v budúcoročných komunálnych voľbách, ale aj pre aktivistov z radov občanov.  

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 22.-23.2.2018 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova