• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Čo ťa nezabije, to ťa posilní... alebo: post-traumatický môže byť nielen stres, ale aj rast.

Blog, 31.1.2017

Keď sa herná dizajnérka Jane McGonigal ocitla po ťažkom otrase mozgu na lôžku s depresiami a myšlienkami na ukončenie života, zabojovala o svoju budúcnosť tak, ako vedela – vytvorila hru SuperBetter na lepšie zotavovanie. A využila pri tom výsledky výskumu o budovaní reziliencie a pomohla mnohým ďalším pacientom.

Čítaj ďalej....

 

REGISTER NOW! - International Conference: Value Based Conflicts and Violence

14.2.2017

We are pleased to invite to international conference Civic Actors in Conflict 3. We have invited many interesting speakers form abroad. The program focuses on specific aspects of dealing with structural and cultural violence, extremism, and dialogue. REGISTER NOW, the number of participants is limited!Osamelý mravec

Blog, 21.1.2017

Čo s nami robí osamelosť? Švajčiarski výskumníci zistili, že keď mravca vybrali z kolónie a nechali ho žiť osamote, dožil sa iba desatiny veku v porovnaní s ostatnými mravcami V čom sa podobáme na tieto mravce? Sociálna izolácia začína mať podobu epidémie. V USA sa počet ľudí, ktorí sa cítia osamelí, za posledných 35 rokov, zdvojnásobil -  z 20 na 40 percent ...

Čítaj ďalej....

OTVORENÉ KURZY

 • Negociácia - efektívne postupy vyjednávania 16.-17.2.2017 140€ +


  Dušan Ondrušek
  Peter Guštafík

  Tréneri kurzu

   Kurz je naplnený. Kurz plánujeme otvoriť na jeseň 2017.

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretutí II. 23.-24.2.2017 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Potrebujete vo svojej práci pripravovať a viesť pracovné stretnutia, napr. projektového tímu, pracovné porady, workshopy či odborné konferencie? Druhá časť kurzu vám poskytne vedomosti potrebné na plánovanie a prípravu pre facilitovanie a moderovanie veľkých skupín.

   | Objednať

  Zobraziť viac
 • Hranice 7.-8.3.2017 130 € +

  Katarína Pázmány
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Hranice nám v rôznych oblastiach nášho života pomáhajú držať smer, pre ktorý sme sa rozhodli. Pri práci s hranicami pracujeme s vlastnou autenticitou, hodnotami a schopnosťou vymedziť sa. Kedže človek nie je osamelým ostrovom, ale funguje v spleti vzťahov, nejde len o to objaviť a vyjadriť seba na individuálnej úrovni, ale najmä o schopnosť preniesť túto skúsenosť a vyhraniť sa v neistých situáciach, či nevyrovnaných vzťahoch (osobne, pracovne, mocensky).

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov I. (kurz je AKREDITOVANÝ Ministerstvom školstva SR) 9.-10.3.2017 200 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Kurz je v tomto termíne naplnený. Nový termín upresníme (kurz sa bude konať na jeseň 2017).

  Ak občas učíte dospelých a chcete lepšie používať participatívne metódy, potom je tento kurz určený práve vám. Pomôže vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si tréningové zručnosti. Naučíte sa využívať rôznorodé metódy tréningu, pracovať so skupinovou dynamikou, či zvládať náročné situácie v skupine. Kurz je akreditovaný Ministerstvom školstva SR.

  | Záujem o kurz

  Zobraziť viac
 • Rozhodujte sa správne vďaka číslam! 14.3.2017 60 € +


  Ján Markoš

  Tréner kurzu

  „Oplatí sa mi vziať si dnes hypotéku?“ „Mám si kúpiť auto, alebo si ho mám radšej požičiavať?“ „Ako mám nastaviť svoj start-up?“ „Prečo mi môj zamestnávateľ nechce dať priemerný bratislavský plat?“
  Ak vás matematika na strednej škole príliš nebavila, príďte na tento tréning! Stretnete jej pravú tvár. Matematika je totiž skvelým praktickým pomocníkom pri každodennom rozhodovaní, či už v osobnom živote, alebo v biznise. Matematika vás neoklame tak, ako to môže urobiť emócia či prvý dojem.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova