• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Tváre Ukrajiny III. Černigov - Baterky, vzdajte sa!

Blog, 7.9.2017

Sergej Bezboroďko - organizátor desiatok dobrovoľníckych akcií čistenia mesta, záchranca parku, majiteľ dvesto tisíc použitých batérií. Hoci poslanci mesta veľkosti Bratislavy majú pred ním rešpekt, jeho otec stále neverí, že ekologický aktivizmus má zmysel. Spravodlivosť vo svojej krajine vníma aj cez úctu k životnému prostrediu, lebo podľa neho príroda sa nevie proti nespravodlivosti brániť. Má nespornú zásluhu na tom, že Černigov, mesto pri ruskej a bieloruskej hranici, prekvitá zeleňou a hluk dopravy v ňom zaniká v speve vtákov. Sergej má schopnosť nakaziť vás optimizmom a motivovať vás robiť veci, ktoré by sa mohli zdať nezmyselné. Ako napríklad voziť cudzie smeti vlastným autom... Rozprávali sme sa nielen o živote bez smetí, ale aj o samospráve a budúcnosti Ukrajiny.

Čítaj ďalej...

 

Ponuka stáže v PDCS

13.9.2017

Zaujíma Vás globálne rozvojové vzdelávanie, občianska spoločnosť, nenásilie a dialóg a/alebo riešenie konfliktov a rozvoj participácie na Ukrajine? Ak sú Vám tieto témy blízke a chceli by ste na nich participovať, ponúkame Vám možnosť stážovania v našej organizácii. 

Viac informácií.....

Time managment je viac ako techniky na efektívne strávený čas

Blog, 21.9.2017

Ak ste práve čítali článok o perfektných trikoch na zorganizovanie si dňa, či si chcete stiahnuť aplikáciu na lepšie manažovanie "to do listu", počkajte. Naozaj je to pre vás? Vedieť, aká práca a aké pracovné tempo mi vyhovuje je prvý krok k lepšej kontrole nad svojim časom. Niektorí ľudia potrebujú deadline, iní potrebujú pracovať bez stresu. Leonardo da Vinci bol výborný v multitasking-u – venoval sa kartografii, robotike a vynálezom popri tom, ako maľoval obrazy. Naopak, Franz Kafka, ako 29 ročný právnik, napísal krátku novelu „Rozsudok“ počas jedného osemhodinového sedenia za svojim stolom a vyhlásil, že iným spôsobom nedokáže písať.

Čítaj ďalej...

 

OTVORENÉ KURZY

 • Kritické myslenie ako životný štýl 10.10.2017 60 € +


  Ján Markoš

  Tréner kurzu

  Dnešný svet preplnený informáciami pripomína obrovské bludisko. Komu alebo čomu máme veriť? Ako rozlíšiť pravdu od polopravdy, úprimnosť od manipulácie? Kritické myslenie je skvelým kompasom, ktorý nám pomáha nájsť si týmto bludiskom vlastnú cestu. Vďaka nemu nemusíme len pasívne pritakávať správam, ktoré sa na nás valia, ale môžeme k nim zaujať slobodnejší postoj. Skúmať ich zo všetkých strán, porovnávať s inými správami, urobiť si vlastný nezávislý úsudok.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Time manažment inak 17.10.2017140 € +

  Katarína Pázmány
  Trénerka kurzu

  Tradičné tréningy time managementu väčšinou bývajú zamerané dosť technokraticky: Ako urobiť ešte viac za ešte menej času? Ako vypátrať a odstrániť „zabíjače času“ ako zostavovať „to-do-listy“, ako zvládať dvojnásobok mailov a ako kontrolovať samého seba ešte viac? Ako odhaliť ktoré úlohy sú v schéme ABCD najdôležitejšie a najakútnejšie a ako sa donútiť k výkonu, výsledkom, efektivite?

  Nazdávame sa, že problém s prácou, časom a najmä osobnou spokojnosťou stojí aj inak.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Negociácia - efektívne postupy vyjednávania 18.-19.10.2017140€ +


  Peter Guštafík

   

   

   

  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Posledné miesto voľné! 

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako písať, aby nás čítali 7.-8.11.2017130 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Gamifikácia - uplatňovanie herných princípov na zvýšenie motivácie 14.11.2017 60 € +


  Peter Guštafík

  Tréner kurzu

  Hrávate hry? Takmer určite áno, záleží len na tom, aké... Skúšate hravý prístup aj pri vážnych témach, či serióznej práci?
  Je to motivujúce a prináša to výsledky. Nielen jednotlivcom, ale aj organizáciám. 

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova