• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Community, Come on!

Blog, 23.5.2016

Nadace Via sa rozhodla pripraviť trojdňovú otvorenú konferenciu s názvom „Community, Come on“. Premiérovo sa im podarilo do Prahy prilákať stovku komunitných lídrov, aktivistov a predstaviteľov verejnej sféry (z nich 33 zahraničných účastníkov z tuctu krajín), ktorí sa stretli, aby si vymieňali skúsenosť zo svojich komunít na workshopoch, výstave a veľkom Open Space s 28 diskusnými skupinami. .

Viac info....

 

Afrika sa prihovára "naživo" alebo novodobí grioti

17.5.2016

V nastávajúcich májových dňoch sme sa rozhodli znovuobjaviť čaro dávnych rozprávačov – griotov a priblížiť súčasnú Afriku slovenskému publiku. V hlavných úlohách živých hlasov svojej kultúry sa predstavia Afričania, ktorí si za svoj druhý domov vybrali Slovensko. Srdečne Vás na Živú knižnicu pozývame

...Keď bohatí jazdia na bicykli. O dánskej demokracii, imigrantoch, dôvere a odpade

Blog, 30.5.2016

Blog_Kodaň

Dva konce Európy. Ukrajina a Dánsko. Vzdialené tisíce míľ od seba, prežívajúce rozdielne problémy a strachy. Poviete si, čo už tu môže byť spoločné? Starodávne severské kráľovstvo Hamleta, kde demokratickú ústavu prijali bez revolúcie v r. 1848, krajina mieru, sociálneho blahobytu a tolerancie, vysnívaný cieľ migrantov. Vojnou utrápená obrovská Ukrajina, dejisko toľkých revolúcií, že už to ani nepočíta, s históriou plnou krvi, utrpenia, ale aj pokrytectva a pretvárky. Osem komunitných aktivistiek a aktivistov sa vybralo spolu so svojím ukrajinským koordinátorom a slovenskou konzultantkou „do sveta“. Tento blog je o tom, čo sme spolu videli a zažili za päť dní študijnej cesty v Kodani.

Viac info....

OTVORENÉ KURZY

 • Leadership 2.0 28.-29.6.2016 140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Na kurze sú voľné posledné 3 miesta.   

  Môže byť aj hĺbavý introvert s nevýrazným hlasom dobrým lídrom? Vyjasníme si, ako sa posledné roky mení predstava o ideálnom lídrovi - čo je tranzičné a transformačné vedenie  „followership“, transakčné a transformačné vedenie, v čom spočíva facilitatívny a situačný leadership?

  Čo funguje vo vedení ľudí z generácie X, generácie Y a generácie Z? Opíšeme dobré príklady efektívnej stratégie vo vedení ľudí. 

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Facilitácia - vedenie stretnutí I. 22.-23.9.2016 200 € +

  Karolína Miková
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Potrebujete  vo  svojej  práci  pripravovať  a  viesť  pracovné  stretnutia  napr.  projektového  tímu,  pracovné  porady, workshopy,  či  odborné  konferencie?  Náš  kurz  vám  poskytne  vedomosti  potrebné  na  plánovanie  a prípravu efektívneho stretnutia a pomôže Vám získať zručnosti facilitovania a moderovania skupín.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Telo ako učiteľ – neverbalita a pohybové správanie v komunikácii a konfliktoch 29.-30.9.2016 130 € +


  Zuzana Vasičak Očenášová

  Trénerka kurzu

  Na kurze sú voľné posledné 2 miesta. 

  Neverbalita a naše pohybové správanie v osobnej a pracovnej komunikácií a v našich konfliktoch je mocným, málo poznaným komunikačným kanálom. To čo sa deje v tomto kanáli môže byť mierou fungovania našich pracovných či osobných vzťahov alebo dôvodom zamrznutia komunikácie a štartovania konfliktu.

  Práca s telom a s našim pohybovým správaním – to nie je len poznanie spoločensky konsenzuálne uznaných giest a postojov. Ide o spoznávanie sveta úžasného samostatného jazyka, ktorý má svoje vlastné princípy a ktorý je viditeľný predovšetkým cez sebapoznania – poznania svojho vlastného unikátneho pohybového profilu.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Time management inak 4.-5.10.2016 140 € +

  Katarína Pázmány
  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Tradičné tréningy time managementu väčšinou bývajú zamerané dosť technokraticky: Ako urobiť ešte viac za ešte menej času? Ako vypátrať a odstrániť „zabíjače času“ ako zostavovať „to-do-listy“, ako zvládať dvojnásobok mailov a ako kontrolovať samého seba ešte viac? Ako odhaliť ktoré úlohy sú v schéme ABCD najdôležitejšie a najakútnejšie a ako sa donútiť k výkonu, výsledkom, efektivite?

  Nazdávame sa, že problém s prácou, časom a najmä osobnou spokojnosťou stojí aj inak.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Tréning trénerov I. (kurz je AKREDITOVANÝ Ministerstvom školstva SR) 6.-7.10.2016 200 € +


  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Ak občas učíte dospelých a chcete lepšie používať participatívne metódy, potom je tento kurz určený práve vám. Pomôže vám načerpať nevyhnutné teoretické vedomosti, ale najmä osvojiť a vyskúšať si tréningové zručnosti. Naučíte sa využívať rôznorodé metódy tréningu, pracovať so skupinovou dynamikou, či zvládať náročné situácie v skupine. Kurz je akreditovaný Ministerstvom školstva SR.

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova