• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Výročná správa za rok 2016

 

Sme radi, že sa s Vami môžeme podeliť o aktivity, ktoré sme realizovali v minulom roku. Je to príjemné ohliadnutie. Stihli sme toho zrealizovať naozaj veľa a veríme, že z našich programov majú úžitok aj účastníci našich programov/ občania/ študenti a ďalší. 

Stiahnuť v PDF

 

Otupievame?

Blog, 4.8.2017

Čím sa dá vysvetliť psychické znecitlivenie („psychic nubing“), ktoré pozorujeme naokolo? Psychológ z univerzity v Oregone, Paul Slovic, sa desaťročia venuje otázke, prečo nás netrápia masové zverstvá a utrpenie ľudí. Otupievame? Je to sebazáchovná slepota, ekonomizovanie empatickej kapacity?

 

Čítaj ďalej.....

Videá z konferencie "Value Based Conflicts and Violence"

21.6.2017

Mike Haines, hosť konferencie

Nestihli ste prísť na našu aprílovú konferenciu "Value Based Conflicts and Violence" a radi by ste si pozreli niektoré príspevky? Tak v tom prípade Vás potešíme novými príspevkami na našom Youtube kanáli, kde okrem panelových diskusií nájdete aj rozhovory s niektorými z našich hostí. 

 

OTVORENÉ KURZY

 • Leadership 2.0 12.-13.9.2017 140 € +

  Dušan Ondrušek

  Tréner kurzu

  Posledné 2 miesta voľné! 

  Môže byť aj hĺbavý introvert s nevýrazným hlasom dobrým lídrom? Vyjasníme si, ako sa posledné roky mení predstava o ideálnom lídrovi - čo je tranzičné a transformačné vedenie  „followership“, transakčné a transformačné vedenie, v čom spočíva facilitatívny a situačný leadership?

  Čo funguje vo vedení ľudí z generácie X, generácie Y a generácie Z? Opíšeme dobré príklady efektívnej stratégie vo vedení ľudí. 

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Kritické myslenie ako životný štýl 10.10.2017 60 € +


  Ján Markoš

  Tréner kurzu

  Dnešný svet preplnený informáciami pripomína obrovské bludisko. Komu alebo čomu máme veriť? Ako rozlíšiť pravdu od polopravdy, úprimnosť od manipulácie? Kritické myslenie je skvelým kompasom, ktorý nám pomáha nájsť si týmto bludiskom vlastnú cestu. Vďaka nemu nemusíme len pasívne pritakávať správam, ktoré sa na nás valia, ale môžeme k nim zaujať slobodnejší postoj. Skúmať ich zo všetkých strán, porovnávať s inými správami, urobiť si vlastný nezávislý úsudok.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Time manažment inak 17.10.2017140 € +

  Katarína Pázmány
  Trénerka kurzu

  Tradičné tréningy time managementu väčšinou bývajú zamerané dosť technokraticky: Ako urobiť ešte viac za ešte menej času? Ako vypátrať a odstrániť „zabíjače času“ ako zostavovať „to-do-listy“, ako zvládať dvojnásobok mailov a ako kontrolovať samého seba ešte viac? Ako odhaliť ktoré úlohy sú v schéme ABCD najdôležitejšie a najakútnejšie a ako sa donútiť k výkonu, výsledkom, efektivite?

  Nazdávame sa, že problém s prácou, časom a najmä osobnou spokojnosťou stojí aj inak.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Negociácia - efektívne postupy vyjednávania 18.-19.10.2017140€ +


  Peter Guštafík

   

   

   

  Dušan Ondrušek

  Tréneri kurzu

  Cieľom kurzu je pripraviť absolventov na vyjednávanie v rôznorodých kontextoch, ale aj pripraviť sa na náročné situácie vyjednávania v časovom strese a na používanie manipulácie a nekorektných postupov zo strany partnerov.

  | Objednať

  Zobraziť viac
 • Ako písať, aby nás čítali 7.-8.11.2017130 € +

  Zuza Fialová
  Adela Tihláriková

  Trénerky kurzu

  Píšete blog či používate v práci sociálne siete? Uskutočnili ste podujatie, ukončili projekt, zrealizovali výskum a potrebujete o tom napísať? Ako písať tak, aby sa vaša správa nestratila v hore podobných a nezáživných textov? Ako urobiť aj z projektového reportu majsterštik, ktorý budú citovať novinári či účastníci odborných konferencií? Ako priblížiť zložitú tému odbornému i laickému publiku a udržať sa v bezpečnom priestore medzi bulvárom a vedeckým časopisom?

  | Objednať

  Zobraziť viac

+Zobraziť všetky kurzy

 • 1

Keď sa povie PDCS, predstavím si konkrétnych ľudí, ktorí ma inšpirovali k mnohým pozitívnym veciam… Keď sa povie dobrý tréning, predstavím si PDCS.”

Patrik Krebs, Divadlo bez domova